AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Bramy wjazdowe i garażowe: dostępne konstrukcje i wzory

Inne

Zamierzasz wykończyć ogrodzenie bramą wjazdową lub szukasz dobrej bramy garażowej? Sprawdź konstrukcje oferowane przez producentów, aby dobrać optymalny rodzaj bramy do swojej inwestycji.

Bramy wjazdowe na posesję – rodzaje

Głównym zadaniem bramy wjazdowe jest zabezpieczanie posesji przed wstępem przez niepowołane osoby. Brama powinna mieć odpowiednie wymiary pozwalające na przejazd pojazdu, a także może być uzupełniona o automatykę dla jej łatwiejszej obsługi.

Producenci bram oferują klientom dostęp do różnych konstrukcji, które mogą być dostosowane indywidualnie do miejsca montażu oraz konkretnych wymogów klienta.

Wśród dostępnych typów bram wjazdowych na posesję znajdują się:

  • bramy przesuwne

  • bramy rozwierane

Najczęściej wybierane są bramy przesuwne, które składają się z jednego skrzydła przesuwanego na bok, aby otworzyć lub zamknąć bramę. Do montażu tego typu konstrukcji konieczna jest przestrzeń po boku bramy, w której będzie chować się jej skrzydło.

Do dyspozycji są również bramy rozwierane, które mogą być wyposażone w jedno albo w dwa skrzydła. Wtedy należy pamiętać o tym, że na torze skrzydeł także nie mogą znajdować się żadne przeszkody.

Najczęściej bramy wjazdowe na posesję wykonuje się wraz z ogrodzeniem, dlatego też mają one taki sam styl. Wiele firm oferujących bramy Bielsko Biała - artroll.pl/oferta/bramy-garazowe oraz w innych miastach, może zaoferować wszystkie komponenty jako system ogrodzeniowy.

Bramy garażowe – dostępne konstrukcje

W kategorii bram garażowych do dyspozycji jest także szeroka gama modeli, które mogą być dostosowane do stylu budynku oraz do oczekiwań kupującego. Dobra brama garażowa to taka, która zapewnia właściwy poziom bezpieczeństwa, a także termoizolacji, zwłaszcza wtedy, gdy jest ona montowana w bryle budynku.

Rodzaje bram garażowych:

  • bramy segmentowe

  • bramy uchylne

  • bramy rozwierane

Dzisiaj inwestorzy najczęściej decydują się na bramy segmentowe, które wyróżniają się wygodną obsługą oraz nowoczesnym wyglądem. Zapewniają one również wysoki poziom termoizolacji. Bramy te zbudowane są z poziomych segmentów łączonych ze sobą, które podczas otwarcia bramy zachodzą pod sufit garażu.

Dostępne są także bramy uchylne, które składają się z jednego skrzydła. Przy otwieraniu skrzydło to wychyla się do góry i wchodzi pod sufit garażu. Należy pamiętać, że taka brama wymaga przestrzeni przed wyjazdem z garażu.

Można także zdecydować się na bramę garażową rozwieraną. W tym przypadku konstrukcja jest wyposażona w dwa skrzydła, które rozwierają się na boki, podobnie jak w przypadku bram wjazdowych.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


bramy wjazdowebramy garażowe

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Kingi, Krystyna, Michaliny