AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W Chorzowie powstaną ptasie familoki

Miasto

Komary powinny zacząć się obawiać! W Chorzowie powstanie co najmniej kilkadziesiąt budek dla jerzyków. Projekt "Ptasich Familoków" zdobył serca chorzowian i zdeklasował liczbą punktów pozostałe projekty startujące w Budżecie Obywatelskim. Właśnie ogłoszono wyniki tegorocznej edycji.

REKLAMA

Jerzyki znane są z wielkiego apetytu na komary. To właśnie ta zaleta, ale też troska o środowisko, skłoniła pana Damiana Balcera do zgłoszenia projektu.

- Komarów jest dużo, a ptaków w naszych miastach mało. Teraz jest okazja żeby to zmienić - zauważa wnioskodawca Damian Balcer. - Jestem bardzo miło zaskoczony tak dużym zainteresowaniem. Pragnę podziękować wszystkim głosującym na "Ptasie Familoki" i wszystkim, którzy mnie wspierali - dodał.

Warto nadmienić, że program budowy domków dla jerzyków startował w kategorii projektów zielonych. Taka kategoria w budżecie obywatelskim Chorzowa pojawiła się po raz pierwszy! Jak co roku chorzowianie mogli głosować też na projekty inwestycyjne. Do realizacji w 2021 roku trafią między innymi: wyposażenie wybiegu dla psów, budowa placu zabaw, ścieżek w chorzowskiej części Żabich Dołów czy oświetlenie ścieżki Amelung - Skałka.

Chorzowski budżet obywatelski to również projekty społeczne. W projektach dużych zwyciężyła propozycja "Sportowy Chorzów" - cykl zajęć z piłki nożnej i brazylijskiego jiu-jitsu prowadzony w dzielnicach oraz "Śladem dwóch hut - hutniczy szlak spacerowy".

- Obecność hutniczego dziedzictwa niematerialnego w przestrzeni miejskiej jest nadzieją na udany transfer wiedzy i pamięci. Nie możemy się już doczekać emocjonalnego spaceru śladami pracowników hut Kościuszko i Batory - skomentowali pracownicy Muzeum Hutnictwa w odniesieniu do zwycięstwa projektu autorstwa Ryszarda Jańczaka.

Osobno klasyfikowano mniejsze projekty społeczne. Tutaj zrealizowane zostaną chociażby: kino plenerowe, ogród społeczny, festyny czy programy aktywizacyjne dla najmłodszych. Pełna lista zwycięskich projektów znajduje się TUTAJ.

 

Źródło: UM Chorzów

Fot. www.freepik.com/Tree photo created by jannoon028

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Budżet ObywatelskiChorzówgłosowanieprojekty2020wyniki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Sobota
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy

Werwa Sport