Szykuje się protest wyborczy

Wybory

Mimo że wybory już za nami, to temat wciąż budzi wiele emocji. Szykuje się kolejny protest ws. wyborów do senatu - tym razem dotyczący naszego okręgu wyborczego.

Inicjatorzy zachęcają wyborców z okręgu 74, czyli z Chorzowa, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich lub Świętochłowic, do wypełnienie odpowiedniego formularza i wysłania go pod wskazany adres, by w ten sposób poprzeć protest. Szczegóły podano m.in. na Facebooku - post zamieszczamy poniżej:

Protest dotyczy dopuszczenia przez Państwową Komisję Wyborczą do wzięcia udziału w wyborach komitetu KWW Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski. Inicjatorzy uważają, że w ten sposób wprowadzono wyborców w błąd i wypaczono wynik wyborów.

- W oparciu o tak oddane głosy ustalono następnie wynik głosowania przedstawiający się w ten sposób, że Dorota Tobiszowska uzyskała 71 752 głosy, Henryk Mercik uzyskał 52 117 głosów (to jest o 19 635 głosów mniej), gdy tymczasem Dawid Kostempski uzyskał 36 952 głosy, z których całość lub część mogła być głosami oddanymi z intencją ich oddania na kandydata KKW KO PO, .N, IPL ZIELONI Henryka Mercika, co mogło doprowadzić do zmiany wyniku wyborów w tymże okręgu w ten sposób, że zamiast Doroty Tobiszowskiej mógł zostać wybrany Henryk Mercik - czytamy w uzasadnieniu

 

Fot. Freepik.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


protest wyborczyKoalicja ObywatelskaDawid KostempskiHenryk MercikChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz