Ale numer! Czy kandydat PiS jest... jasnowidzem?

Wybory

Dokładnie za miesiąc odbędą się wybory parlamentarne, a w naszym mieście doszło już do pierwszego, zaskakującego incydentu. Leszek Piechota, kandydat PiS na posła w okręgu katowickim, rozwiesił plakaty, na których umieścił numer miejsca na liście, z jakiego wystartuje do sejmu, ale również... numer listy swojej partii! I to na kilka dni przed losowaniem w PKW! Mieszkańcy się dziwią, a chorzowska Platforma Obywatelska "posądza" kandydata PiS... o dar jasnowidzenia.

Dziś, 13 września o godz. 13:00 w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej, rozlosowane zostały numery list komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów do sejmu, w więcej niż w jednym okręgu. Prawo i Sprawiedliwość otrzymało w nim numer 2. Co ciekawe, Leszek Piechota, kandydat do sejmu z ramienia PiS, wiedział jaki numer otrzyma jego partia, już na kilka dni przed losowaniem! Wiemy o tym, ponieważ umieścił go na plakatach wyborczych, jakie możemy oglądać m.in. w Chorzowie.

Sprawę za pośrednictwem Facebooka skomentowała chorzowska Platforma Obywatelska, która przypisuje kandydatowi PiS dar jasnowidzenia, nazywając go w hashtagu wróżbitą Leszkiem.

A co wy sądzicie o całej sytuacji? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Leszek Piechotakandydatwybory2019sejmsenatnumer listylosowaniePKW

Komentarze

Anonim
Premier znał datę wyborów, senator znał numer listy wyborczej a prezes zna wyniki wyborów

Zostaw komentarz


Werwa Sport