Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na premiera. Co ma wspólnego z Chorzowem?

Wybory

Jak poinformował dziś Grzegorz Schetyna, kandydatką na premiera Koalicji Obywatelskiej, będzie wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Mimo że będzie ona liderką na liście KO w Warszawie, to - o czym nie wszyscy wiedzą - ma z naszym miastem wiele wspólnego.

Małgorzata Kidawa-Błońska to urodzona w Warszawie socjolog, polityk, a także... była producentka filmowa. W drugiej połowie lat 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego, a od 1994 do 2005 była producentem filmowym w spółce Gambit Production.

Nic więc dziwnego, że jej mężem jest znany reżyser filmowy. Jan Kidawa-Błoński, bo o nim mowa, urodził się w Chorzowie, i nigdy nie ukrywał swojego przywiązania do naszego regionu. Świadczą o tym m.in. takie filmy jak „Skazany na bluesa”, czy „Gwiazdy”. Znany reżyser niejednokrotnie mówił także o swojej fascynacji kinem Kazimierza Kutza.

Czy Małgorzata Kidawa-Błońska byłaby dobrym premierem? Niewykluczone, że będzie mogła sprawdzić się w tej roli już niebawem. Wybory parlamentarne odbędą się bowiem 13 października.

 

Fot.: Małgorzata Kidawa-Błońska (Facebook)

 

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Małgorzata Kidawa-BłońskaPOKOJan Kidawa-Błońskiwyborypremier

Komentarze

Panciola
Pięknie pozdrawiam Panią Kidawę-Błońską i życzę jej sukcesów...

Zostaw komentarz


Werwa Sport