Andrzej Kotala zwycięża w I turze wyborów

Wybory

Wg nieoficjalnych informacji Andrzej Kotala zdecydowanie wygrywa wybory na prezydenta Chorzowa. Po podliczeniu głosów w 49 z 63 obwodowych komisji wyborczych, kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i .Nowoczesnej może się poszczycić poparciem rzędu 63 proc.

O cząstkowych wynikach w wyborach na prezydenta naszego miasta informowaliśmy na bieżąco. Po północy pojawiła się pierwsza informacja, mówiąca, że po podliczeniu wszystkich głosów w 16 z 63 obwodów, dotychczasowy gospodarz naszego miasta zyskał 64,82 proc. głosów. Na drugim miejscu plasował się Leszek Piechota z poparciem rzędu 13,75 proc., a na trzecim (z wynikiem 5,65 proc.) Adam Trzebinczyk i Artur Żurek.

Wg najnowszych informacji, po zliczeniu głosów w 49 obwodach Andrzej Kotala cieszy się poparciem bliskim 63 proc. To daje mu zdecydowaną wygraną już w pierwszej turze wyborów. Te doniesienia potwierdza chorzowski urząd miasta.

Wg wstępnych informacji główny kontrkandydat Andrzeja Kotali, Leszek Piechota (PiS), zyskał poparcie wynoszące ok. 15 proc. Jak podaje PKW, frekwencja końcowa w Chorzowie w 34 z 63 obwodów wynosi 46,45 proc.

[AKTUALIZACJA 9:26]

47,74 proc. - tyle wyniosła frekwencja po przeanalizowaniu danych z 58 obwodów.

[AKTUALIZACJA 11:08]

W niedzielę do urn wyborczych poszło ponad 39 tys. chorzowian, co daje 48,17 proc. Mieszkańcy wybrali prezydenta już w pierwszej turze, oddając ponad 64 proc. głosów na obecnego prezydenta Andrzeja Kotalę (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska). Kolejny wynik należał do Leszka Piechoty. Kandydat komitetu Prawa i Sprawiedliwości zdobył 14,5 proc. głosów. Powyższe wyniki pochodzą z protokołów wszystkich, 63 komisji. Oficjalne wyniki poda Państwowa Komisja Wyborcza.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz