Wieczór wyborczy

Wybory

Trwają wybory samorządowe. Dziś rozstrzygnie się, kto w nadchodzącej kadencji będzie zasiadał w chorzowskiej radzie miasta, a także kto wywalczy fotel prezydenta. Zachęcamy do śledzenia naszej strony w najbliższych godzinach. Pierwsze cząstkowe wyniki będziemy aktualizować niedługo po zamknięciu lokali wyborczych, czyli po godz. 21:00.

Lokale wyborcze w całym mieście zostały otwarte punktualnie o 7:00. Do godz. 12:00 frekwencja wynosiła 12,08 proc. Jak poinformował urząd miasta, najwięcej wyborców odwiedziło lokal przy ul. Młodzieżowej 29 na Klimzowcu. - Tam głos oddało 18 proc. uprawnionych. Lokale wyborcze czynne będą do godziny 21:00. Ciekawe, w której dzielnicy mieszkańcy zmobilizują się najbardziej i pobiją rekord frekwencji w Chorzowie? - czytamy w komunikacie chorzowskiego urzędu miasta.

[AKTUALIZACJA 18:00]

Wiemy już ilu chorzowian poszło do urn do godz. 17:00. Do tego czasu zagłosowało 33,98 proc. mieszkańców - czyli 27463 z 80816 wyborców uprawnionych.

[AKTUALIZACJA 21:00]

Lokale wyborcze zostały zamknięte. Rozpoczęło się liczenie głosów...

[AKTUALIZACJA 00:37]

Zanosi się na wygraną Andrzeja Kotali w pierwszej turze wyborów na prezydenta Chorzowa. Wg nieoficjalnych informacji, po podliczeniu wszystkich głosów w 16 z 63 obwodów, obecny gospodarz naszego miasta może się pochwalić blisko 65-proc. poparciem. Ta tendencja utrzymuje się również w pozostałych obwodach: Andrzej Kotala z ok. 60 proc. głosów zdecydowanie wyprzedza Leszka Piechotę i pozostałych kandydatów. Na pełne i dokładniejsze wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać...

[AKTUALIZACJA 00:41]

Wstępne wyniki w wyborach na prezydenta Chorzowa komentują już za pośrednictwem Facebooka przedstawiciele władz naszego miasta...

[AKTUALIZACJA 01:20]

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, po przeliczeniu głosów w 16 z 64 komisji, poparcie dla Andrzeja Kotali wynosi dokładnie 64,82 proc. Na drugim miejscu plasuje się Leszek Piechota z poparciem rzędu 13,75 proc., a na trzecim (z wynikiem 5,65 proc.) Adam Trzebinczyk i Artur Żurek.

[AKTUALIZACJA 6:20]

Po zliczeniu głosów w 49 obwodach Andrzej Kotala wygrywa z poparciem bliskim 63 proc. Informację potwierdza chorzowski urząd miasta:

Tomasz Breguła

Udostępnij:


wybory samorządowewyniki2018Chorzówradniprezydent

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz