PiS prezentuje program i kandydatów

Wybory

Na nieco ponad dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi, 5 października w sali konferencyjnej ChCK, chorzowskie struktury PiS oficjalnie zaprezentowały osoby, którzy będą się ubiegać o mandat radnego, a także urząd prezydenta miasta. W spotkaniu uczestniczył także poseł Grzegorz Tobiszowski, który przedstawił kandydatów do sejmiku śląskiego.

Galeria zdjęć


- Chorzów to miasto piękne, z bogatą tradycją i historią, o wielkich możliwościach rozwoju. Jako jego prezydent, będę chciał wprowadzić je w XXI wiek, bo w wielu dziedzinach tkwi jeszcze w minionej epoce. Mamy już wspaniały skansen w Parku Śląskim, ale na tym poprzestańmy. Nie możemy dopuścić do tego, by Chorzów stał się skansenem całego Górnego Śląska – mówił podczas prezentacji senator Leszek Piechota z Katowic, kandydat na prezydenta Chorzowa.

W podobnym tonie wypowiadał się Grzegorz Tobiszowski z Rudy Śląskiej. - To miasto w pewnym momencie zastygło. Tak, jakby ta restrukturyzacja lokalnej gospodarki, spowodowana likwidacją przemysłu, sprawiła że Chorzów się zatrzymał. Brakuje mu dynamiki i powiewu świeżości. Nie ma wiosny w Chorzowie. By ten trend odwrócić, potrzebny jest doświadczony zarządca, taki jak senator Leszek Piechota – mówił poseł.

Wśród najważniejszych punktów programu wyborczego chorzowskiego PiS wymieniano rewitalizację tkanki mieszkaniowej, natychmiastowa obniżka cen wody oraz stawek za wywóz śmieci, przebudowę Placu Matejki i uczynienie z niego nowego rynku, likwidacja straży miejskiej, a także zniesienie opłat za korzystanie z transportu publicznego.

Listy kandydatów startujących w wyborach samorządowych w Chorzowie można znaleźć TUTAJ.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


ChorzówPiSkonwencjasenatorLeszek PiechotaposełGrzegorz Tobiszowskikandydaci na radnychkonwencjaChCK

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz