Błędy na zaświadczeniach nie przeszkodzą w oddaniu głosu

Wybory

Osoby, które przebywają poza miejscem zamieszkania, w najbliższą niedzielę również będą mogły spełnić swój obywatelski obowiązek. By to zrobić, musieli jednak zgłosić się wcześniej do wydziału spraw obywatelskich urzędu miasta, by uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania. Okazuje się, że na wielu z nich pojawił się błąd, ale nie przeszkodzi to w oddaniu głosu.

Jak czytamy w komunikacie chorzowskiego magistratu, na niektórych wydawanych zaświadczeniach o prawie do głosowania w 2. turze wyborów, pojawiła się data ponownego głosowania 28 czerwca, a na niektórych 12 lipca. Urzędnicy tłumaczą, że jest to błąd systemu komputerowego generującego zaświadczenia, a podobna sytuacja zdarzyła się w wielu miastach. - Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że obie formy zaświadczeń pozwalają na oddanie ważnego głosu i nie mogą być kwestionowane przez członków komisji wyborczych - uspokaja urząd miasta w specjalnym komunikacie.

W drugiej turze wyborów znaleźli się obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda (z poparciem PiS), a także kandydat KO Rafał Trzaskowski. Jak głosowali chorzowianie w pierwszej turze? O tym przeczytacie w TYM ARTYKULE.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


zaświadczenie o prawie do głosowaniabłądChorzówwybory 2020

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz