REKLAMA


Luuuzem

Luuuzem

Naszą misją jest zaszczepianie w ludziach świadomego konsumpcjonizmu. Na pierwszym miejscu stawiamy ograniczenie zużycia plastiku w życiu codziennym. Wiemy, jak cenny to wynalazek, ale jednocześnie dostrzegamy jak bardzo zachłysnęliśmy się jako społeczeństwo jego dostępnością. Doświadczenia naszych babć są w tym zakresie bardzo cenne. Jeszcze 30 lat temu sprzęty się naprawiało, siatek używało się wielokrotnie, a ubrania nosiły po sobie kolejne dzieci, bo nawet jeśli się zniszczyły można je było zacerować. Powróćmy do tamtych zwyczajów, a z naszych trawników i ulic znikną fruwające reklamówki jednorazowe.

Chrobrego 17, 41-500 Chorzów 501-134-335 sklep@luuuzem.pl https://luuuzem.pl/
Udostępnij:  

Witamy w Luuuzem, pierwszym w Chorzowie sklepie zero waste. Można nas znaleźć na rogu ulic Wolności i Chrobrego w samym sercu naszego miasta.

Sklep powstał z potrzeby - zawsze było dla nas ważne obcowanie z naturą. Dużo jeździmy na rowerach, żeglujemy, chodzimy po górach. Przykro jest patrzeć jak dużo śmieci można znaleźć na łonie natury. Stale przepełnione śmietniki - mimo regularnego wywozu również dały nam do myślenia. Przeczytaliśmy kilka książek, przyjrzeliśmy się naszemu mieszkaniu i postanowiliśmy dążyć do minimalizmu. Daleko nam do doskonałości, ale staramy się dokładnie przemyśleć każdy większy zakup - bo on prędzej czy później stanie się odpadem. Zyskaliśmy również świadomość, że warto zapłacić więcej za produkty wysokiej jakości niż kupować co chwilę nowe np. spodnie. Zakupy spożywcze robimy u siebie, korzystając z różnego rodzaju pojemników, słoików i torebek wielokrotnego użytku. To bardzo ograniczyło częstotliwość wynoszenia naszych śmieci.


 

Co u nas możecie kupić? Niezbędne w kuchni, suche produkty spożywcze na wagę, do własnego opakowania lub do naszej, papierowej torebki. Oferujemy między innymi kasze, mąki, ryże, makarony, ziarna, przyprawy, płatki, owoce liofilizowane, bakalie, oleje. 

Znajdziecie u nas również ekologiczne środki czystości, kosmetyki naturalne i akcesoria zero waste takie jak woskowijki czy pieluchy wielorazowe. 

Przy niewielkim nakładzie sił możemy wiele zrobić dla środowiska, w którym żyjemy. Przyjdź i sam się przekonaj. Do zobaczenia.

Godziny otwarcia

Poniedziałek 9:00 18:00
Wtorek 9:00 18:00
Środa 9:009 18:00
Czwartek 9:009 18:00
Piątek 9:00 18:00
Sobota 9:00 13:00
Niedziela