REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Freeland jedzie do Iserlohn

Rozrywka

Członkowie stowarzyszenia Freeland wyjeżdżają dziś do miasta partnerskiego Chorzowa – niemieckiego Iserlohn. Zaprezentują tam swoją autorskie inscenizacje pt. "Wspólne Betlejem" i "Do Nazaretu".

REKLAMA

Inscenizacja pod tytułem "Wspólne Betlejem", to opowieść o bogatej rodzinie, których na świecie jest wiele. Bogactwo to jednak nie wszystko. Dorastająca córka, której marzenia się natychmiast spełniają, nie czuje się w niej szczęśliwa, ponieważ brakuje jej czegoś czego nie zna i nie potrafi nazwać - to miłość. Po kolejnej kłótni z rodzicami, ucieka z domu. Tak się składa ,że jest to dzień szczególny... Wigilia. Chorzowianie zaprezentują również inscenizację "Do Nazaretu".

- To klasyczna pantomima, odwzorowująca sceny zwiastowania i Bożego Narodzenia opisane w Biblii. Przy pomocy utworu muzycznego chcemy zilustrować wyśpiewane przez naszych wokalistów z Freeland teksty zawarte w tym utworze. Aby uwspółcześnić nasz występ osadziliśmy akcję we współczesnym pokoju dorastającego rodzeństwa – mówi Grzegorz Nowak ze stowarzyszenia Freeland. 

Podróż do niemieckiego miasta, to według członków stowarzyszenia Freeland niezwykła okazja, aby móc pokazać współpracę w przestrzeni kultury dwóch miast partnerskich - Iserlohn I Chorzowa, połączonych wspólną pasją jaką jest sztuka. Inscenizacja pt. „Wspólne Betlejem” zostanie wystawiona na tamtejszym rynku jutro w samo południe. Chorzowianie będą gościć w miejscowości znajdującej się na południowo-wschodnim skraju Zagłębia Ruhry przez trzy dni.

- Na zakończenie naszej opowieści wigilijnej pragniemy się podzielić polską tradycją ludową w postaci orszaku kolędowego, który odbywa się w wielu częściach naszego kraju. Chcemy również obdarować was drodzy widzowie siankiem na stół wigilijny , które jest symbolem Betlejem w naszych domach – zaznacza Grzegorz Nowak. Naszych kolędnikom wspierać będzie zespół Luz Blus, którego muzycy są honorowymi członkami stowarzyszenia Freeland. 

Jak widać, przygotowania do podrózy idą zgodnie z planem...

Fot.: Flickr.com

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


IserlohnWspólne BetlejemDo Nazaretuinscenizacjestowarzyszenie FreelandzespółLuz BlusBoże NarodzenieZagłębie Ruhrymiasto partnerskiedelegacjaChorzówkolędy i pastorałki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Piątek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Brunona, Jana, Wery
REKLAMA