AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Nabór do projektu "Żywa galeria"

Miasto

Już wkrótce wyjątkowa przygoda ze stowarzyszeniem Freeland, czyli "Żywa Galeria". Projekt ma za zadanie ułożenie ulicznego performance’u, przedstawiającego galerię sztuki skomponowaną z żywych obrazów i przygotowanie biorących w nim udział aktorów, a także przeprowadzenie społecznej diagnozy dotyczącej stosunku szeroko rozumianego społeczeństwa do sztuki przedstawianej w atrakcyjny sposób.

Galeria zdjęć


Jak mówią to dopiero początek takich akcji. Trzy sekcje, teatralna, wokalna, muzyczna, a przy tym dobra wspólna zabawa. Dynamiczne i odważne działania stowarzyszenia Freeland powodują, że w mieście coraz częściej są rozpoznawani. A co za tym idzie, na swoim koncie mają wiele ciekawych spotkań i akcji, między innymi tę z chorzowskiej Wolki.

Chodzilo o zaproszenie pozytywnych ludzi z pasją, do uczestnictwa w planowanej 22 października Żywej Galerii na ul.Wolności - mówi Grzegorz Nowak, współzałożyciel stowarzyszenia Freeland.

 Udział w projekcie "Żywa Galeria - performance" wziąć mogą wszyscy chętni, aktywni, pozytywni chorzowianie, szczególnie ci z zacięciem aktorskim. Zajęcia teatralne odbywać się będą w każdy wtorek o godz. od 16:30 sekcja teatralna, a od godz 18:00 sekcja wokalna prowadzona w formie zajęć wokalnych z Magdaleną Sławicką, (mała sala teatralna) przy ul. Siemianowickiej 59.

 

Głównym celem  projektu jest realizacja zaplanowanego wcześniej i poprzedzonego warsztatami plenerowymi – performance’u, który będzie przedstawiać uliczną galerię sztuki – składającą się z „żywych” obrazów tworzonych przez aktorów.

 

 

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Żywa Galeriastowarzyszenie FreelandChorzówul. Wolności

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Czwartek
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Fernandy, Jana, Rajmundy