AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Freeland i jego działania

Rozrywka

Trzy sekcje, teatralna, wokalna, muzyczna, a przy tym dobra wspólna zabawa. Chorzowskie stowarzyszenie Freeland, które pojawiło się we wrześniu 2016 roku działa coraz prężniej. Nie ma chyba osoby w mieście, która nie kojarzy pozytywnie zakręconych ludzi z pasją. Prześledziliśmy muzyczne działania stowarzyszenia.

Galeria zdjęć


Co słychać u Freelanderów? To prężnie działające chorzowskie stowarzyszenie skupia wokół siebie ludzi, których wspólną pasją jest muzyka, teatr oraz chęć rozwijania swoich zainteresowań.

Przypomnijmy festiwal animacji – SamoVolka, to tu przystanek Freeland zaprezentował swoje prezentacje muzyczne.

 - Bardzo udany występ w Chorzowie na ul.Jagielońskiej. Wytańczone, mocne , hiszpańskie "Jarre Flamenco", nastrojowo wyśpiewane przez Wiktorię "Do Nieba", dalej utwór made in "Blokowisko" czyli "Szukać warto", z którym rozprawiły się Aurelka z Wiktorią, niebiańska i prześliczna" Andromeda w wykonaniu Juli, poparta zjawiskowym tańcem tancerek z Freeland - Juli i Wiktori oraz genialnie przesterowany utwór " Prawdy nie ma" , z którym zmierzyli się mocni wokaliści Kuba z Magdą , jeden utwór zdjeliśmy z set listy - powód brak czasu... to "Nadzieja w Bogu", ale nadrobimy to w Katowicach Piotrowicach podczas występu Freeland - relacjonował na gorąco Grzegorz Nowak, współzałożyciel stowarzyszenia.

Freeland wystąpił także podczas II Festynu Rodzinnego "Od Serca" w Katowicach Piotrowicach. Wydarzenie to zakończył koncert Witka Wolnego promujący jego nowy śpiewnik pt. „Szukać Warto. 101 piosenek Witka Wolnego”.

 „Szukać warto – 101 piosenek Witka Wolnego", te piosenki w latach osiemdziesiątych XX wieku były oryginalnym, nowym, wręcz rewolucyjnym zjawiskiem wyrażania chrześcijańskich wartości przez muzykę. Szybko też podbiły w Polsce serca niezliczonych uczestników rekolekcji i pielgrzymek. Do kanonu weszły Ruszaj, ruszajSzukać wartoSamba pocztowo-dżdżystaHymn o krzyżu i wiele innych. Mijają dekady, a melodie i słowa nadal żyją. W ślad za nimi powstają nowe, pisane dziś również w innych językach. Są nieprzemijającym świadectwem fenomenu, który nazwaliśmy „fantastycznym śpiewaniem” i którego znakiem jest ten śpiewnik.

Prezentacja repertuaru muzycznego stowarzyszenia Freeland i promocja śpiewnika Witka Wolnego "Szukać Warto" to kolejne ważne wydarzenie w życiu stowarzyszenia. W śpiewniku znajdują się partytury i teksty piosenek z wszystkich chorzowskich koncertów (lata 1983-1986), późniejsze utwory w języku polskim, hiszpańskim, angielskim, niemieckim oraz trzy msze.

Pod tym linkiem znajdziecie wywiad z autorem Wstępu do śpiewnika dr Jackiem Kurkiem: http://www.tubachorzowa.pl/aktualnosci/czytaj/3154/Piosenki-pelne-nadziei

Bardzo ciekawy integracyjny wyjazd dzieci i młodzieży pod patronatem parafii św.Wawrzyńca to Turza 2017. Plenerowe warsztaty sekcji wokalnej pod kierownictwem Magdy, trenera i nauczyciela śpiewu w Stowarzyszeniu Freeland. - Nawet kropiący deszcz nie przeszkadzał naszym tancerkom , aby na parkiecie scenicznym trenowały układy taneczne. Dzięki mobilności jaką dysponowaliśmy nie było problemu , aby część wokalistów wieczorem wróciło do Chorzowa , ponieważ ich plan zajęć uniemożliwiał trzydniowy pobyt w Turzy. Całodniowe warsztaty wokalno-taneczne przyniosły znakomity efekt podczas występów. - Wykonaliśmy nasz repertuar na 110%, a tancerki zaczarowały publiczność. Po naszym występie Witek Wolny powiedział: "Jestem dumny z Freeland, jesteście naprawdę dobrzy w tym co robicie... " ja pozwoliłem sobie na komentarz tych słów  "Od września Witku , wykonaliśmy olbrzymią pracę , zrobiliśmy wielki krok na przód ...to widać... słychać... i czuć" - zaznacza Grzegorz.

W ramach Igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu, których sponsorem głównym jest Kaufland w Chorzowie przy ul.Kościuszki 9 odbędą się zawody sportowe, których organizatorem jest Stowarzyszenie Freeland wraz z chorzowskim Kauflandem. Miejscem sportowych wydarzeń będzie specjalnie przygotowany i zabezpieczony parking przy Kauflandzie. Zaplecza medycznego udzieli nam współpracujący ze Stowarzyszeniem Zakon Maltański. Zawody planowane odbędą się w sobotę 29.07 od godz. 10:00 do 14:00. Forma rywalizacji będzie miała charakter toru przeszkód, biegu na czas, slalomu oraz celności. Każdy uczestnik będzie miał mierzony czas, który posłuży do wyłonienia zwycięzcy. 

Na tę chwilę stowarzyszeniu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Admin Admin

Udostępnij:


FreelandChorzówprojekcje muzycznedziałania stowarzyszenia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Czwartek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory

Werwa Sport