REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Freeland z nowym spektaklem

Rozrywka

"Nie będzie grzecznie. Ale będzie dobrze. Tego co najcenniejsze poszukamy wśród kurzu blokowisk...". Stowarzyszenie Freeland ponownie na scenie. Tym razem aktorzy zaprezentują spektakl słowno - muzyczny "Blokowisko". Muzyka reggae i za jej pomocą wyśpiewane wartości i prawdy życiowe.

Stowarzyszenie „Freeland” skupia wokół siebie ludzi, których wspólną pasją jest muzyka, teatr oraz chęć rozwijania swoich zainteresowań. Już 5 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie Batorym zobaczymy ich kolejne dzieło "Blokowisko".

"Wśród odrapanych ławek, petów i osiedlowych boisk. I okaże się że znajdziemy to na liście skreślonych ludzi. Skreślonych przez życie, przez tych co nie są „jak Ci bandyci” i „jak ten margines”... I tu narazie postawimy kropkę, żeby więcej nie zdradzać, a jednocześnie kilka słów o spektaklu przemycić.

- "Blokowisko" to spektakl, który narodził się dość dawno. Temat bliski każdemu z nas. Większe lub mniejsze miasta ,ale wszystkie oparte są na blokowiskach. Tam właśnie można spotkać naszych bohaterów zwanych blokersami ,mają swój świat, zamknięty na klatkach schodowych. Ich wartości są zredukowane do podstawowych instynktów, koniecznych do przetrwania, tak zaczynamy naszą opowieść - mówi Grzegorz Nowak, założyciel Stowarzyszenia Freeland.

 

 

Sztuka oparta jest na scenariuszu jednego z założycieli stowarzyszenia muzyczno teatralnego Freeland - Grzegorza, z dialogami utalentowanego młodziutkiego poety Mateusza. Zachęceni muzycznym spektaklem "Mały książę i róża" z 2013 r., również i tym razem sięgnęliśmy do skarbnicy tekstów i muzyki zawartej w autorskim śpiewniku "Fantastyczne Śpiewanie" Witka Wolnego, który powstał w latach 80-tych w Chorzowie. Tym razem oparliśmy się na muzyce reggae. Utwory były ponadczasową próbą wyśpiewania wartości i prawd życiowych, które prędzej czy później w życiu każdego człowieka zagoszczą - podkreślają członkowie stowarzyszenia.

 

 

Stowarzyszenie Freeland przygotowało również konkurs. Wygrana to wejściówki na spektakl "Blokowisko".

Admin Admin

Udostępnij:


"Blokowisko" Freelandspektakl muzyczno - tetralnyChorzówMDK Batory

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Juliusza, Lubosława, Wiktoryny