AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Skrzypek na dachu"

Rozrywka

Stowarzyszenie Freeland zostało zaproszone do wspólnej realizacji spektaklu muzycznego "Skrzypek na Dachu", który wystawiony będzie  na deskach chorzowskiego SDK.

Stowarzyszenie muzyczno- teatralne Freeland współpracuje ze Stowarzyszeniem Artystów Tułaczy już od września 2016r. Efekty tej wspólnej działalności były widoczne podzczas występów kolędowych Freeland w różnych środowiskach lokalnych miasta Chorzów.

Teraz stowarzyszenie pracuje przy realizacji spektaklu muzycznego "Skrzypek na Dachu", wystawianego na deskach chorzowskiego SDK.

To oparta na znanej powieści Szolema Alejchema „Dzieje Tewji Mleczarza”, która z ukraińskiej przestrzeni sztetli przenosi nas w otoczone murami pogardy i nienawiści żydowskie getto obnażające istotę ludzkiej natury. Ta dosyć kontrowersyjna próba ukazania prawdziwego żydowskiego ducha odwiecznych tradycji, zestawiona z brutalną rzeczywistością wojny – bawi i wzrusza, uświadamiając co tak naprawdę stanowi sekret długowieczności judaistycznej kultury, która po dziś dzień oddziałuje na naszą współczesną cywilizację. Realizowana przez młodych, ambitnych artystów – członków Stowarzyszenia Artystów Tułaczy oraz Stowarzyszenia Freeland , których zamiarem było ukazać spektakl w zupełnie nowym i odmiennym stylu. Pokazuje jak przy pomocy wspólnej pracy, można osiągać wytyczone przez siebie, wielkie cele.

Admin Admin

Udostępnij:


stowarzyszenie Freeland"Skrzypek na dachu"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Czwartek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory

Werwa Sport