AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wieczory Kolęd i Pastorałek

Miasto

Zapraszamy na dwa Międzykulturowe Wieczory Kolęd i Pastorałek, które już lada moment odbędą się w parafii św. Wawrzyńca. W programie oprócz kolędowania znalazły się także proza i poezja, nie tylko rodzime nam, ale również zaczerpnięte z innych kultur.

Stowarzyszenie muzyczno–teatralne Freeland organizuje w tym tygodniu dwa Międzykulturowe Wieczory Kolęd i Pastorałek. Program spotkań zapowiada się obiecująco – wieczory te oferują nie tylko możliwość tradycyjnego w tym okresie spotkania z kolędami i pastorałkami, ale są wzbogacone przerwami na zapoznanie się z prozą oraz poezją, zaczerpniętymi z innych kultur, m.in. żydowskiej czy prawosławnej.

– Takie spotkanie w przestrzeni różnego pojmowania zjawiska kolędowania, ale mające swoje źródło w Betlejem, mające dość dużą rozpiętość wiekową artystów, czyni z tego wydarzenia międzypokoleniowe spotkanie... – wyjaśnia jeden z organizatorów oraz współzałożyciel Stowarzyszenia Freeland, Grzegorz Nowak.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Święto Trzech Króli, tj piątek 6 stycznia, o godzinie 18:00 w Parafii Rzymskokatolickiej św. Antoniego z Padwy, która znajduje się na ul. Kopernika 1 w Chorzowie. Wystąpią: Boże Nutki, Stowarzyszenie Artystów Tułaczy, Dzieci Maryi i Przyjaciele, Uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia w Chorzowie oraz Stowarzyszenie muzyczno–teatralne Freeland.Wstęp wolny.

Drugie ze spotkań będzie miało miejsce w niedzielę 8 stycznia o godzinie 18:00 w parafii pw. św. Wawrzyńca, która znajduje się na ul. Marii Konopnickiej 29 w Chorzowie. Wystąpią: Boże Nutki, Centrum Uskrzydlij Dzieci, Stowarzyszenie Artystów Tułaczy, Dzieci Maryi i Przyjaciele, Schola św. Pawła oraz Stowarzyszenie muzyczno–teatralne Freeland. Wstęp wolny.

Warto się wybrać, kolędowanie w tym dawnym drewnianym kościele musi być klimatyczne. Z resztą zobaczcie sami jak prezentuje się kościół na poniższym nagraniu skanowania laserem 3D, które zostało w listopadzie wykonane przez firmę Energoprojekt Katowice S.A:

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Stowarzyszenie muzyczno–teatralne FreelandParafia Rzymskokatolicka św. Antoniego z Padwy, Kościół św. AntoniegoKościół św. Wawrzyńcaparafia pw. św. Wawrzyńca

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Czwartek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory

Werwa Sport