Propozycja radnych PiS zdjęta z porządku obrad


Podczas dzisiejszej sesji rady miasta dyskutowano na temat propozycji członków klubu PiS, którzy przygotowali projekt uchwały zakładający stworzenie na terenie Parku Śląskiego, zespołu przyrodniczo-krajobrazowego. Zdaniem większości radnych wdrożenie takiej koncepcji miałoby bardzo negatywne konsekwencje. Projekt został zdjęty z porządku obrad.

Propozycję radnych PiS w ostrych słowach ocenił wizeprezydent miasta. - Nie wiem jaka jest intencja autorów tego projektu. Wygląda na to, że zamierzacie zamienić ten obszar w rezerwat i zlikwidować Park Śląski. Te tereny mają swojego właściciela i gospodarza. Czy rozmawialiście na ten temat z marszałkiem i członkami zarządu spółki WPKiW? - pytał się z mównicy Marcin Michalik.

- Użyliście nieodpowiedniego narzędzia. Ten teren ma służyć do celów kulturalnych i wypoczynkowych. Zamienienie go w zespół przyrodniczo-krajobrazowy spowodowałoby, że nie będzie można organizować na nim imprez masowych, trzeba będzie zamknąć knajpki i restauracje, a realizowanie inwestycji stanie się niemożliwe. Co z modernizacją planetarium, trwającymi remontami alejek, i innymi wielkimi inwestycjami, które są w planach? Co z przyszłymi imprezami sportowymi i kulturalnymi? Co ze Śląskim Wesołym Miasteczkiem? - wyliczał wiceprezydent.

Radni przeciwni koncepcji klubu PiS wskazywali również, że w samym projekcie jest sporo nieścisłości. Na załączonej do niego mapce Parku Śląskiego znajdują się tereny, które należą nie do Chorzowa, lecz do Katowic. A o nich – co oczywiste – władze naszego miasta nie mogą decydować. Przewodniczący rady miasta zaproponował, by radni PiS zdjęli projekt z porządku obrad, sugerując, by rada zajęła się nim po wyborach, by nie mieszać spraw związanych z chorzowskim ogrodem, w grę polityczną.

Agnieszka Stępień (PiS) zarzuciła pozostałym radnym brak dobrej woli, ale ostatecznie przystała na tę propozycję. Projekt uchwały został zdjęty z porządku obrad. O sprawie ochrony przyrody w Parku Śląskim, propozycji radnych PiS omawianej podczas dzisiejszej sesji, a także sporze dot. wycinki, jaką przy granicy Parku planuje przeprowadzić spółka Green Park Silesia, pisaliśmy w obszernym artykule dostępnym TUTAJ.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

Werwa Sport