Przed nami kolejna przebudowa na ul. Kościuszki


Podczas dzisiejszej sesji rady miasta zdecydowano o przeprowadzeniu przebudowy skrzyżowania ul. Kościuszki i Parkowej. Mieszkańcy Chorzowa i miast ościennych, którzy przejeżdżają tamtędy w godzinach szczytu, niemal codziennie grzęzną w korkach. Planowana inwestycja ma znacznie zniwelować ten problem.

Koncepcja przebudowy skrzyżowania znajdującego się u zbiegu ulic Kościuszki i Parkowej zakłada zainstalowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, która zostanie włączona do Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem, wdrażanego obecnie w naszym mieście (więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ). - Mini rondo, które powstało w tym miejscu w 2014 roku, od początku było traktowane jako rozwiązanie tymczasowe - zaznacza Piotr Wojtala. - Takie ronda sprawdzają się bardzo dobrze, ale tylko do pewnego momentu - kiedy natężenie ruchu staje się zbyt wysokie, powstają korki - dodaje dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

W podjęciu decyzji o przebudowie skrzyżowania pomogły badania przeprowadzone przez MZUiM, które wskazują, że w ostatnim czasie ruch w rejonie ul. Kościuszki i Parkowej, znacznie się zwiększył. Zrezygnowanie z mini ronda i postawienie na inne rozwiązanie, jakim jest instalacja sygnalizacji świetlnej, ma rozładować powstające w tym miejscu korki. - Na przebudowę skrzyżowania miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Kwota przyznanego na ten cel wsparcia wynosi aż 85 proc. Jestem przekonany, że planowana przez nas inwestycja, przysłuży się mieszkańcom, którzy codziennie dojeżdżają, a także wracają tą drogą z pracy - mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta.

Koszt przeprowadzenia przebudowy skrzyżowania wyniesie niespełna milion złotych. Za inwestycją opowiedziało się 18 radnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

Werwa Sport