GŁOS RADY MIASTA

Prezydent otrzymał absolutorium

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta prezydent Andrzej Kotala otrzymał absolutorium za 2019 rok. 17 radnych zagłosowało za jego udzieleniem, 7 wstrzymało się od głosu.

|
Skwery, ulice i rondo zyskały nazwę

Podczas dzisiejszych obrad radni zdecydowali w sprawie nadania nazwy ulicom, skwerom i rondu. Nazwę zyskały ulice Konwaliowa i Owocowa, skwery 100-lecia Powstań Śląskich oraz św. Matki Teresy z Kalkuty, a także rondo im. św. Jana Pawła II.

|
W Chorzowie stanie pomnik upamiętniający ofiary ludobójstwa

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta zagłosowano za postawieniem pomnika upamiętniającego fakt istnienia i wyzwolenia 75 lat temu, filii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz–Birkenau, która znajdowała się w Chorzowie. Pomnik ma zostać odsłonięty 25 maja przyszłego roku, w rejonie ulicy Jubileuszowej i Stefana Batorego.

|
Radni uchwalili budżet

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta uchwalono budżet na 2020 rok. W głosowaniu wzięło udział 25 radnych. 18 było za, a 7 wstrzymało się od głosu.

|
Radni chcą dodatkowej ochrony dla Parku Śląskiego

W Chorzowie ruszyły pracę nad utworzeniem parku kulturowego na obszarze Parku Śląskiego. Wczoraj na sesji radni zagłosowali „za” uchwałą dającą zielone światło do rozpoczęcia procedur.

|
Rząd zaskoczył samorządy. Władze miasta apelują do premiera

Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta, podczas której dyskutowano na temat trudnej sytuacji finansowej, w jakiej w wyniku wprowadzenia przez rząd zmian podatkowych, znalazł się Chorzów. Prezydent Andrzej Kotala, wspólnie ze skarbniczką Małgorzatą Kern, przedstawił radnym obszerną analizę, z której wynika, że w przyszłym roku budżet miasta może być szczuplejszy o ok. 20 mln zł. Rada pos...

|
Propozycja radnych PiS zdjęta z porządku obrad

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta dyskutowano na temat propozycji członków klubu PiS, którzy przygotowali projekt uchwały zakładający stworzenie na terenie Parku Śląskiego, zespołu przyrodniczo-krajobrazowego. Zdaniem większości radnych wdrożenie takiej koncepcji miałoby bardzo negatywne konsekwencje. Projekt został zdjęty z porządku obrad.

|
Prezydent z absolutorium

Podczas sesji rady miasta, która odbyła się 24 czerwca, Prezydent Andrzej Kotala otrzymał absolutorium za 2018 rok. 17 radnych było zagłosowało za jego udzieleniem, sześcioro wstrzymało się od głosu. Dwoje radnych było nieobecnych.

|
Radni zdecydowali ws. podwyżek dla nauczycieli

Podczas majowej sesji rady miasta przegłosowano ustawę, która przewiduje przyznanie podwyżek nauczycielom z naszego miasta. Wcześniej podobne uchwały przyjęli radni z Rybnika oraz z Zielonej Góry.

|
Radni zaapelują do rządu

Podczas wczorajszej sesji rady miasta chorzowscy radni zdecydowali się wystąpić z apelem do rządu o podjęcie skutecznych działań wpływających na poprawę jakości powietrza w Polsce. Dokument w tej sprawie zostanie przekazany na ręce premiera Mateusza Morawieckiego, a także posłów i senatorów z terenu województwa śląskiego oraz marszałka Jakuba Chełstowskiego.

|

POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Niedziela
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy

Werwa Sport