GŁOS RADY MIASTA

Sesje Rady Miasta
Radni chcą dodatkowej ochrony dla Parku Śląskiego

W Chorzowie ruszyły pracę nad utworzeniem parku kulturowego na obszarze Parku Śląskiego. Wczoraj na sesji radni zagłosowali „za” uchwałą dającą zielone światło do rozpoczęcia procedur.

| Sesje Rady Miasta
Sesje Rady Miasta
Rząd zaskoczył samorządy. Władze miasta apelują do premiera

Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta, podczas której dyskutowano na temat trudnej sytuacji finansowej, w jakiej w wyniku wprowadzenia przez rząd zmian podatkowych, znalazł się Chorzów. Prezydent Andrzej Kotala, wspólnie ze skarbniczką Małgorzatą Kern, przedstawił radnym obszerną analizę, z której wynika, że w przyszłym roku budżet miasta może być szczuplejszy o ok. 20 mln zł. Rada pos...

| Sesje Rady Miasta
Sesje Rady Miasta
Propozycja radnych PiS zdjęta z porządku obrad

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta dyskutowano na temat propozycji członków klubu PiS, którzy przygotowali projekt uchwały zakładający stworzenie na terenie Parku Śląskiego, zespołu przyrodniczo-krajobrazowego. Zdaniem większości radnych wdrożenie takiej koncepcji miałoby bardzo negatywne konsekwencje. Projekt został zdjęty z porządku obrad.

| Sesje Rady Miasta
Sesje Rady Miasta
Prezydent z absolutorium

Podczas sesji rady miasta, która odbyła się 24 czerwca, Prezydent Andrzej Kotala otrzymał absolutorium za 2018 rok. 17 radnych było zagłosowało za jego udzieleniem, sześcioro wstrzymało się od głosu. Dwoje radnych było nieobecnych.

| Sesje Rady Miasta
Sesje Rady Miasta
Radni zdecydowali ws. podwyżek dla nauczycieli

Podczas majowej sesji rady miasta przegłosowano ustawę, która przewiduje przyznanie podwyżek nauczycielom z naszego miasta. Wcześniej podobne uchwały przyjęli radni z Rybnika oraz z Zielonej Góry.

| Sesje Rady Miasta
Sesje Rady Miasta
Radni zaapelują do rządu

Podczas wczorajszej sesji rady miasta chorzowscy radni zdecydowali się wystąpić z apelem do rządu o podjęcie skutecznych działań wpływających na poprawę jakości powietrza w Polsce. Dokument w tej sprawie zostanie przekazany na ręce premiera Mateusza Morawieckiego, a także posłów i senatorów z terenu województwa śląskiego oraz marszałka Jakuba Chełstowskiego.

| Sesje Rady Miasta
Sesje Rady Miasta
Przed nami kolejna przebudowa na ul. Kościuszki

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta zdecydowano o przeprowadzeniu przebudowy skrzyżowania ul. Kościuszki i Parkowej. Mieszkańcy Chorzowa i miast ościennych, którzy przejeżdżają tamtędy w godzinach szczytu, niemal codziennie grzęzną w korkach. Planowana inwestycja ma znacznie zniwelować ten problem.

| Sesje Rady Miasta
Sesje Rady Miasta
Radni zdecydowali o Budżecie Obywatelskim

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta zdecydowano jaka kwota zostanie przeznaczona na 7. edycję Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na projekty inwestycyjne i społeczne zarezerwowano 400 tys. zł więcej, niż w poprzednim.

| Sesje Rady Miasta
Sesje Rady Miasta
Radni za dofinansowaniem chorzowskich kościołów

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta przeznaczono środki na wykonanie prac konserwatorskich w siedmiu chorzowskich kościołach. Na ten cel zostanie przeznaczone ponad pół miliona złotych.

| Sesje Rady Miasta
Sesje Rady Miasta
Podsumowujemy 5. sesję rady miasta

Dziś (28 lutego) radni spotkali się po raz piąty w tej kadencji. Przedstawiamy najważniejsze punkty posiedzenia.

| Sesje Rady Miasta

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Wtorek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy