Blogi - Okiem Okularnicy

Okiem Okularnicy
Okularnica

Wybrałam kategorię "inne", bo kategoria narzuca ramy, a nie chcę być ograniczana - w dodatku na własne życzenie. Pisać chcę (i będę) o tym, co mi akurat przyjdzie na myśl. I mam przeczucie, że będzie to zdecydowanie więcej niż jedna kategoria. A że jes

Udostępnij: Liczba postów: 88
Wpisy
Święto Pijaństwa

Nie wiem, może tylko ja mam takie odczucia, ale nie wydaje mi się, że świętowanie Święta Niepodległości poprzez upijanie się nie jest odpowiednim sposobem na celebrowanie.

Czytaj
Punkty dla schroniska

Rossmann wprowadził ostatnio fajną akcję - jak już kiedyś wspomniałam, skanowanie karty lojalnościowej powodowało, że część pieniędzy z naszych zakupów zostanie przekazana na rzecz jakiejś pomocnej placówki czy fundacji, jak np. schroniska. A ponieważ akcja dotyczyła kart stałego klienta, przy okazji zbierało się punkty na swoim koncie.

Czytaj
Brak tchu

I znowu się zaczyna. Wybór między duchotą w mieszkaniu, a ulgą wywołaną otworzeniem okna i dostępem do (bardzo nie) świeżego powietrza.

Czytaj
A gdzie coś dla młodych?

Nie jestem zbyt dobrze obeznana po Chorzowie, to dla mnie miasto obok, które jest po prostu blisko, więc moje wrażenie może być mylne.

Czytaj
DOŚĆ!

Podjęłam decyzję o tym, że na początku przyszłego roku zacznę kurs i zrobię prawo jazdy. Skąd ta nagła decyzja? Cóż, długo z tym zwlekałam, głównie z powodów ekonomicznych i ekologicznych, ale komunikacja miejska na Śląsku to żart. Innych nie znam, więc porównania nie mam, ale wiem, że ja już podziękuję.

Czytaj
Ulubiona restauracja

Do Kartelu chodzę od lat. Ma swoje minusy, ale bezapelacyjnie jest to świetna knajpa.

Czytaj
Odchodzą ciepłe dni...

Dni stają się coraz chłodniejsze. Niby w ciągu dnia wciąż potrafią dopaść nas absuradalne jak na miejskie warunki temperatury, ale rano i wieczorem coraz dotkliwiej odczuwa się chłód.

Czytaj
Cisza...

W tym roku w Parku Śląskim jest ciszej, niż było w latach ubiegłych. A to za sprawą koncertów, których brakuje.

Czytaj
Reklama robi swoje

Wybrałam się do reklamowanej ostatnio lodziarni w Chorzowie. Kolejka wychodziła aż poza drzwi. Odpuściłam.

Czytaj
Mniam...?

Rzuciła mi się ostatnio w oczy reklama nowych lodów, które bazują na alkoholu. Sama za jego smakiem nie przepadam, ale pewnie prędzej czy później się skuszę.

Czytaj

POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Emila, Laury, Rogera