Blogi - Świat finansów

Czy warto inwestować w złoto i inne metale szlachetne?
finansmaniak

Chociaż na całym Świecie mamy bardzo dużo różnego rodzaju produktów inwestycyjnych, to jest jeden pośród nich, z którego korzysta praktycznie każdy liczący się inwestor na Świecie. Mówimy oczywiście o złocie.

2019-12-10 17:24:30

Ten szlachetny metal, już od tysięcy lat był “obiektem pożądania” królów, cesarzy czy innych władców tego Świata, gdyż dzięki niemu mogli oni kontrolować swoje armie i poddanych. Oczywiście o złocie marzyli także zwykli śmiertelnicy, którzy chcieli go używać do zakupów czy do tworzenia biżuterii. Każdy kto chociaż trochę interesuje się ekonomią wie, że jeśli na jakiś towar istnieje duży popyt, to jego wartość systematycznie wzrasta. I tak też jest w przypadku złota. Chociaż jego wartość w krótkiej perspektywie czasowej może maleć, to jednak jeżeli popatrzymy na dłuższy okres czasu to zauważymy, że jego wartość systematycznie wzrasta. Wahania są zresztą o wiele mniejsze niż w przypadku walut czy akcji, więc nawet jeśli chcemy handlować złotem, mamy o wiele większą szansę na uzyskanie satysfakcjonującego nas zysku. Przejdź na sosfinansowe.pl po więcej porad finansowych lub czytaj dalej artykuł.

Cena złota zależy od wielu czynników. Ale co ciekawe, inwestorzy kupują częściej złoto w momentach kryzysowych, gdy na różnych innych rynkach zaczyna się załamanie. Mówi się bowiem, że złoto jest najbezpieczniejszą “przystanią” na czas kryzysów. Dlatego jeśli inwestorzy zauważą jakieś niepokojące sygnały płynące z rynków finansowych - od razu przerzucają się na złoto.

Złoto możemy kupować w różnych formach. Dla inwestorów, najważniejsze jest złoto w sztabkach. Łatwo je kupić i później łatwo sprzedać. Można też kupić złoto w postaci monet, które także cieszą się sporym zainteresowaniem. W tym wypadku dochodzi tu jeszcze wartość kolekcjonerska, więc może się okazać, że taka inwestycja może mieć dodatkowe profity. Nie możemy też zapominać o złocie w postaci biżuterii, która ma także swoje walory estetyczne.

Inwestorzy mają też możliwość inwestowania w inne metale szlachetne. Mówimy tu np o srebrze czy o platynie. Także i w tym wypadku możemy spodziewać się niezłych zysków, chociaż może już nie tak spektakularnych, jak w przypadku złota. W przypadku srebra, mamy jednak do czynienia z niższymi kosztami wejścia na rynek, w związku z tym może to być dobra inwestycja dla początkujących i mniej zamożnych osób.


finansmaniak

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława