Blogi - Świat finansów

Jak pożyczyć pieniądze przez Internet?
finansmaniak

Czy można pożyczyć pieniądze bez wychodzenia z domu? Okazuje się że jak najbardziej tak. Wszystko to dzięki firmom pożyczkowym, w których ofercie znajdują się pożyczki przez Internet. Jak w ten sposób pożyczyć pieniądze? Postaramy się to opisać w poniższym tekście.

2019-12-10 15:50:23

Jeśli chcemy pożyczyć pieniądze przez Internet, na samym początku musimy znaleźć firmę, w której złożymy wniosek. Mamy ich bardzo dużo, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem tej najlepszej dla nas (polecamy skorzystanie z porównywarki dostępnej na portalu finansowym e-bs). Jeśli już zdecydowaliśmy u jakiego pożyczkodawcy złożymy wniosek, powinniśmy się w danej firmie zarejestrować. W czasie tej czynności, podajemy podstawowe dane z naszego dowodu osobistego, numer naszego telefonu komórkowego, adres mailowy i numer rachunku bankowego, na który zostaną przesłane nam pieniądze. Co ważne, dane te musimy zweryfikować. W tym celu powinniśmy przesłać niewielką kwotę (zwykle jest to 1 grosz), z naszego konta, na rachunek firmy pożyczkowej (pieniądze te są zwracane po weryfikacji). W ten sposób firma pożyczkowa może sprawdzić, czy nasze dane podane w trakcie rejestracji pokrywają się z danymi pochodzącymi z przelewu. Gdy nasze dane zostaną zweryfikowane, może składać wniosek o pożyczkę. Podajemy jaka kwota nas interesuje i po jakim czasie pieniądze zostaną oddane. Po zatwierdzeniu, wniosek jest szybko rozpatrywany, a o decyzji jesteśmy informowani na nasz adres mailowy lub za pomocą SMS-a. Jeżeli decyzja jest pozytywna - pieniądze od razu przelewane są na podane w czasie rejestracji konto.

Jak widać, pieniądze przez Internet możemy pożyczyć w bardzo łatwy sposób. Nie ma tu dokumentów, nie ma zabezpieczenia pożyczki, a wniosek możemy złożyć o dowolnej porze dnia i nocy praktycznie z każdego miejsca w którym się znajdujemy. Jednakże musimy pamiętać, że pomimo tych atutów pożyczka przez Internet ma też swoje wady. Przede wszystkim jej koszt jest o wiele wyższy niż w przypadku kredytów i pożyczek oferowanych przez banki. Dlatego zanim złożymy wniosek o taką pożyczkę, zastanówmy się czy nie mamy jakiegoś innego wyboru, by koszt naszego zobowiązania nie był zbyt wysoki.

Nowość: pożyczka w pełni elektronicznym banku! Czytaj więcej o Aion Banku!


finansmaniak

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława