Blogi - Świat finansów

Kredyt samochodowy, czyli jak szybko kupić wymarzone auto?
finansmaniak

Praktycznie każdy z nam ma jakiś wybrany model samochodu, którym chcielibyśmy się poruszać w drodze do pracy czy na zakupy. Niestety, najczęściej są to pojazdy, na które nas zwyczajnie nie stać. W związku z tym, odkładamy nasze marzenia na czas bliżej nieokreślony i kupujemy pojazdy tańsze, które jednak nie zawsze spełniają nasze wymagania. Ale czy zawsze musimy tak robić? Czy naprawdę nie możemy sobie pozwolić na realizację naszych marzeń? Przecież możemy skorzystać z kredytu samochodowego i kupić nasz pojazd z pomocą banku.

2019-12-10 15:23:33

Kredyt samochodowy to doskonały sposób na kupno pojazdu, bez posiadania większej gotówki. Co więcej niektóre banki mają w swojej ofercie kredyty samochodowe bez wkładu własnego. Może tak się zdarzyć, gdy kupujemy samochody nowe, prosto z salonu samochodowego. Ale nawet gdy jest on wymagany, to raczej nigdy jego wysokość nie przekracza 20-30% wartości pojazdu. Oczywiście aby z takiego kredytu skorzystać, musimy spełnić wszystkie wymagania, jakie stawia przed nami bank. Mówimy tu o zdolności kredytowej, czy o pozytywnej historii kredytowej, jaką mamy zapisaną w Biurze Informacji Kredytowej. Na szczęście każdy bank ma swoje procedury związane z wyliczaniem zdolności kredytowej i z naszą historią kredytową, więc jeśli z jakiegoś powodu nie dostaniemy kredytu w jednym banku, możemy skorzystać z oferty innego. Sprawdź forum kredytowe aby dowiedzieć się więcej na temat wymagań banków.

 

Wiele osób może się obawiać, że kredyt samochodowy wiąże się z wieloma formalnościami. Ale nic bardziej mylnego. Często taki kredyt możemy dostać na miejscu w salonie samochodowym lub w komisie, a wszystkie czynności z nim związane wykona za nas pracownik firmy, w której kupujemy pojazd. Zazwyczaj nie musimy się też martwić o formalności związane z ustanowieniem zabezpieczenia kredytu, gdyż także są one wykonywane przez pracownika banku lub salonu samochodowego.

Musimy pamiętać, że za pomocą kredytu samochodowego możemy kupić zarówno pojazdy nowe jak i używane. Zazwyczaj w grę wchodzą tu samochodu których wiek nie przekracza 7 lat. Warto też wiedzieć, że kredyt samochodowy daje nam możliwość zakupu motocykli, kładów a nawet motorówek. 


finansmaniak

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława