Blogi - Świat finansów

Kryptowaluty i bitcoin - podstawy działania
finansmaniak

O kryptowalutach słyszał chyba niemal każdy. Nie każdy jednak dokładnie wie czym są wirtualne waluty i na czym polega ich działanie. Warto zatem zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kryptowalut

2019-12-10 14:59:09

Czym jest bitcoin?

Bitcoin to nic innego jak waluta wirtualna. Można ją skupować i sprzedawać na giełdach kryptowalut (najpopularnijesze: Binance, BitMEX) oraz dokonywać płatności online. Co ważne, jest to waluta niezależna od jakiejkolwiek instytucji finansowej. Oznacza to, że transakcje odbywają się bezpośrednio między użytkownikami bez pośrednika jakim mógłby być bank. Bitcoin funkcjonuje na całym świecie. Z waluty tej można korzystać wszędzie tam, gdzie ma się dostęp do Internetu. Tak jak wspomniałem, bitcoiny oraz inne kryptowaluty można kupować i sprzedawać na giełdach kryptowalut. Warto wspomnieć zatem, że można zawierać kontrakty z dźwignią i wykorzystywać fluktuacje na rynku kryptowalut. Warto wykorzystać do tego giełdę BitMEX, która oferuje nawet 100-krotny lewar. Przeczytaj opinie o BITMEX.

Jak działa bitcoin?

Można powiedzieć, iż kryptowaluty rozwiązały wiele problemów, które dotyczyły transakcji gotówkowych i w ramach bankowości elektronicznej. Przede wszystkim transakcje odbywają się bezpośrednio między użytkownikami. Środki przelewane są w czasie rzeczywistym. I co ważne, transakcje nie są opatrzone jakąkolwiek prowizją. W związku z tym, iż kryptowaluty nie są zależne od żadnej centralnej instytucji finansowej, to kurs biitcoina określa po prostu wolny rynek. Waluty wirtualnej nie można także w żaden sposób podrobić.

Bezpieczeństwo i anonimowość

To co znacznie wpłynęło na popularność kryptowalut to kwestia dużego bezpieczeństwa od anonimowości. Dokonując transakcji nie ma konieczności podawania danych personalnych. Dodatkowo żadna instytucja zewnętrzna nie ma możliwości blokady transakcji oraz zajęcia posiadanych bitcoinów. Tak duże poczucie prywatności sprawia, iż kryptowaluty są coraz częściej wykorzystywane jako sposób na przechowywanie swoich środków finansowych. Tym bardziej, że bitcoiny przechowywane są na własnym komputerze, w portfelu sprzętowym (np. Ledger Nano S) lub aplikacji za pomocą tzw. portfela. Nikt z zewnątrz nie ma zatem do nich dostępu.


finansmaniak

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława