AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Będzie wielki festiwal dla miasta z najwyższą frekwencją

Rozrywka

Znani artyści polskiej sceny muzycznej zrzekają się swojego honorarium i obiecują, że zorganizują darmowy festiwal. Odbędzie się on w mieście, które biorąc pod uwagę wyniki z obydwu tur, poszczyci się najwyższą wyborczą frekwencją. Czy będzie to Chorzów? Daleko nam do innych miast, ale kto wie?

Znani artyści ogłosili challenge miast. Tam, gdzie frekwencja w wyborach będzie najwyższa, zorganizowany zostanie darmowy festiwal. - Z okazji wyborów jak zwykle pojawia się wiele inicjatyw profrekwencyjnych zachęcających do oddania głosu. W tym roku postanowiliśmy wspólnie zaproponować coś wyjątkowego i zachęcić do głosowania festiwalowiczów i fanów muzyki. Deklarujemy, że na zaproszenie miasta które podejmie nasz challenge, w którym frekwencja wyborcza obliczona średnio dla obu tur wyborów będzie najwyższa, stawimy się by zagrać na darmowym festiwalu. Wszyscy artyści uczestniczący w akcji zrzekają się swojego honorarium - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Do akcji przyłączyło się wielu topowych wykonawców, takich jak Artur Rojek, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Miuosh, Mrozu, Organek, Pezet, Sokół. Artyści storzyli też spot, w którym zachęcają do pójścia na wybory.

Wciąż czekamy na zmianę przepisów pozwalających na organizację tego typu wydarzeń, więc na ten moment ogłoszenie daty festiwalu nie jest możliwe. Jak podkreślają organizatorzy, lista artystów nie została jeszcze zamknięta. Do akcji zaproszone zostały miasta, które będą w stanie zapewnić odpowiednią infrastrukturę do organizacji i realizacji festiwalu w takiej skali. Przyjęto, że są to miasta powyżej 50 tysięcy mieszkańców.

Frekwencja w Chorzowie podczas pierwszej tury wyborów wyniosła 60,83 proc. W wielu miastach przekroczyła ona natomiast 70 proc., więc mamy co nadrabiać. W drugiej turze wszystko może się jednak zdarzyć!

 

Fot. materiały prasowe

Tomasz Breguła

Udostępnij:


frekwencjawyborydarmowy festiwalwydarzeniechallenge

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza