AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Juniorki Ruchu drugie na turnieju w Świętochłowicach

Zawodniczki KPR Ruch Chorzów rozegrały pierwszy turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej plażowej. Nasze młode szczypiornistki zajęły w nim drugie miejsce.

Eliminacje na Śląsku odbywają się w Świętochłowicach, na boisku na Skałce. Początkowo miało w nich wystąpić pięć zespołów, ale ostatecznie stawka nieco się wykruszyła - najpierw zrezygnowała drużyna z Zabrza, a w niedzielę okazało się, że do walki nie przystąpi także UKS Pietrowice Wielkie.

Na placu boju pozostały trzy ekipy: KPR Ruch Chorzów, MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice oraz UKS Pawonków. Organizatorzy zdecydowali, że w ramach jednego turnieju każdy zagra z każdym dwukrotnie. Ruch prowadzony przez Katarzynę Masłowską rozpoczął zawody od pokonania ekipy ze Świętochłowic 2:0. Następnie - w tych samych rozmiarach - uległ UKS-owi Pawonków.

W drugiej rundzie spotkań "Niebieskie" musiały rozgrywać tzw. shoot-outy (akcje sam na sam z bramkarzem, wykonywane przy stanie 1:1 w setach). Ze Skałką Śląskiem chorzowianki rozstrzygnęły próbę nerwów na swoją korzyść. Z Pawonkowem także było blisko sukcesu, ale ostatecznie to rywalki wygrały tę część 9:8, a cały mecz 2:1. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, a jutro przystąpi do drugiego turnieju na Skałce. Początek zawodów o godz. 8.30.

Awans do finałów MP w piłce ręcznej plażowej wywalczy zwycięzca śląskich eliminacji, a być może także drugi zespół. Wszystko uzależnione jest bowiem od liczby turniejów w poszczególnych województwach. Jedno jest pewne: we wtorek dziewczyny będą miały o co walczyć!