AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Pierwszy festiwal teatralny po "odmrożeniu"

Rozrywka

Chorzów szykuje się na pierwszy na Śląsku festiwal teatralny po "odmrożeniach" związanych z pandemią koronawirusa. Festiwal Małych Form Artystycznych już na stałe wpisał się w kalendarz chorzowskich wydarzeń, ale w tym roku będzie on nietypowy.

Z powodu pandemii nie odbyły się wiosenne przesłuchania, dlatego spektakle zaplanowano w dniach 27-30 lipca w sali widowiskowej Chorzowskiego Centrum Kultury. 31 lipca na chorzowskim rynku - po raz pierwszy - odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród IX Festiwalu Małych Form Artystycznych oraz "chorzowskich Szekspirów". Tego dnia podsumowana zostanie zabawa filmową #MałeFormyDomowe, która odbywała się w kwietniu i maju na fanpage'u Chorzowskiego Centrum Kultury w ramach festiwalu. Przez kilka tygodni uczestnicy wysyłali swoje interpretacje filmowe na zadany temat.

- W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację proponujemy zmienioną formułę festiwalu i udział wszystkim instytucjom kultury, stowarzyszeniom, a także organizacjom pozarządowym, które tak jak my czekają z niecierpliwością, aby wejść na deski teatralne - czytamy w komunikacie Chorzowskiego Centrum Kultury.

Dodatkowo festiwalowicze za pomocą internetu połączą się z teatrami z Niemiec i Ukrainy. W ramach festiwalu, 30 sierpnia odbędzie się konferencja dotycząca drogi teatrów do polskości. Festiwalowi towarzyszyć będzie - organizowana z inicjatywy prof. dra hab. Andrzeja Linerta - konferencja popularnonaukowa "Trudne drogi teatrów do polskości. W 150. rocznicę działalności Kasyna Katolickiego'', która odbędzie się w 30 sierpnia. Organizatorzy przekonują, że podczas wydarzeń festiwalowych zachowana zostanie szczególna ostrożność, z zastosowaniem się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

Źródło: ChCK/UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Festiwal Małych Form ArtystycznychChorzów2020program

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza