REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Lofty Kościuszko budzą się do życia

Miasto

Lofty Kościuszko to kompleks postindustrialnych budynków powstający na terenie dawnej huty w Chorzowie. W internecie pojawiły się już oferty wynajmu powierzchni biurowych w tym obiekcie. Przestrzeń już wkrótce ma zacząć tętnić życiem.

Kompleks Lofty Kościuszko znajduje się w samym centrum miasta, zaledwie kilkaset metrów od ul. Katowickiej, a także kilka minut spacerem od rynku. W jego sąsiedztwie znajduje się powstające od wielu miesięcy Muzeum Hutnictwa, które wzbudza wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta. 

Huta Kościuszko jeszcze niedawno była jedną z najstarszych polskich hut żelaza. Jej początki sięgają 1797 roku, kiedy rozpoczęto roboty wstępne w celu założenia zakładu. Historia Chorzowa jest nierozerwalna z historią huty.

- Dzisiejsze centrum powstało w wyniku połączenia licznych kolonii robotniczych, zaś życie miasta przez wiele lat było skupione wokół działalności zakładu. Dziś zagospodarowanie zaniedbanego i opuszczonego teren należącego niegdyś do monumentalnego ośrodka przemysłowego to wyzwanie – czytamy na stronie internetowej Loftów Kościuszko.

W internecie pojawiły się już oferty wynajmu powierzchni Loftów Kościuszko. Jak twierdzą inwestorzy, ma to być przestrzeń dla artystów, twórców, freelancerów, zarówno indywidualistów, jak i kreatywnych ekip i przedsiębiorców z otwartymi umysłami.

- Pragniemy, by lofty wypełniło życie – galerie i pracownie artystyczne, studia fotograficzne, kameralne kluby, restauracje, kawiarnie oraz sceny koncertowe. Niech rodzą się tu pomysły. Jesteśmy otwarci dla agencji reklamowych, kancelarii, start-upów, biur projektowych oraz inicjatyw typu fablab. Lofty otoczone zielenią sprzyjają trosce o zdrowie i ciało, w tym prężnemu działaniu fitness klubów, szkół tańca, lokali medycznych – przekonują inwestorzy.

A Wam jak podoba się sposób, w jaki postanowiono zagospodarować budynki po dawnej hucie? Zdjęcia oraz wizualizacje inwestycji można zobaczyć TUTAJ.

 

Fot. Lofty Kościuszko (Facebook)

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Lofty KościuszkoChorzówwynajemwizualizacjezdjęcia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza