AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Przed nami IX Festiwal Małych Form Artystycznych

Rozrywka

Sytuacja, która od marca spowodowała zatrzymanie nie tylko wydarzeń kulturalnych ale i całej gospodarki na świecie zmusiła Chorzowskie Centrum Kultury do przełożenia naszego miejskiego święta teatralnego – Festiwalu Małych Form Artystycznych. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że wydarzenie odbędzie rozpocznie się 27 lipca i potrwa do końca miesiąca.

- W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację proponujemy zmienioną formułę festiwalu i udział wszystkim instytucjom kultury, stowarzyszeniom, a także organizacjom pozarządowym, które tak jak my czekają z niecierpliwością, aby wejść na deski teatralne - czytamy w komunikacie Chorzowskiego Centrum Kultury.

Uroczysta gala wręczenia nagród IX Festiwalu Małych Form Artystycznych przewidziana jest 31 lipca. Tego dnia podsumowana zostanie zabawa filmową #MałeFormyDomowe, która odbywała się w kwietniu i maju na fanpage'u Chorzowskiego Centrum Kultury w ramach festiwalu. Przez kilka tygodni uczestnicy wysyłali swoje interpretacje filmowe na zadany temat.

Festiwalowi towarzyszyć będzie - organizowana z inicjatywy prof. dra hab. Andrzeja Linerta - konferencja popularnonaukowa "Trudne drogi teatrów do polskości. W 150. rocznicę działalności Kasyna Katolickiego'', która odbędzie się w 30 sierpnia. Organizatorzy przekonują, że podczas wydarzeń festiwalowych zachowana zostanie szczególna ostrożność, z zastosowaniem się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

Źródło: ChCK

Tomasz Breguła

Udostępnij:


IX Festiwal Małych Form ArtystycznychChorzowskie Centrum kulturyChCKterminlipiec2020koronawirusepidemia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza