AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Fotograficzna podróż w czasie. Rusza konkurs dla seniorów

Kultura

Jak wyglądała codzienność w różnych zawodach na przełomie XX i XXI wieku? Zamierzają to pokazać organizatorzy konkursu "Praca dawniej" skierowanego do seniorów. Patronat nad nim objął portal Tuba Chorzowa.

Galeria zdjęć


- W nowym projekcie Aplikuj.pl cofamy się do przeszłości. Zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w konkursie "Praca dawniej". Szukamy fotografii przedstawiających miejsca pracy sprzed lat, by pokazać, jak wyglądała codzienność w różnych zawodach na przełomie XX i XXI wieku - zaznacza Patrycja Kosek, koordynatorka projektu.

W jakich profesjach był dostęp do pierwszych komputerów? Kim byli cinkciarze? Jak się pracowało 30 lat temu? Wszyscy, którzy pamiętają czasy, kiedy pisało się na maszynie, dzwoniło z budki telefonicznej, a urlop spędzano na wczasach pod gruszą, dzięki swoim zdjęciom mogą pomóc innym ożywić te wspomnienia.

Celem konkursu jest ukazanie, jak bardzo w ciągu ostatnich dekad zmieniły się warunki społeczno-kulturowe oraz rynek pracy, a także przedstawienie różnic między młodym pokoleniem pracowników a pracą ich rodziców i dziadków. Dzięki niemu przypomnimy sobie również o tych wszystkich zawodach, które przestały istnieć wskutek zmian ustrojowych i postępu technologicznego.

- Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, które ukończyły 60. rok życia, z województw śląskiego i małopolskiego. Jeśli senior należy do lokalnego Klubu Seniora i uczęszcza do placówki kulturalnej, może podać jej nazwę w formularzu zgłoszeniowym, ale nie jest to warunek konieczny - przekonuje Patrycja Kosek.

By wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz, który wraz z regulaminem znajdziecie TUTAJ. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 września, a ogłoszenie wyników nastąpi 23 września. Zwycięzcy otrzymają artakcyjne nagrody, telefony, książki, gadżety i kursy interntetowe sporsorowane przez platformę strefakursow.pl. Przewidziano także nagrodę specjalną dla ośrodka kultury.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Aplikuj.plkonkurspraca dawniejseniorzyzdjęciaPRL

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

Werwa Sport