AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Wkrótce ponowne otwarcie Teatru Czarnego Tła

Rozrywka

Panująca epidemia koronawirusa na długie tygodnie sparaliżowała działalność chorzowskiego Teatru Czarnego Tła. Jego twórcy mają jednak nadzieję, że najgorsze mają już za sobą. W tym tygodniu zaprezentowali wydarzenia, jakie zorganizują w najbliższym czasie.

- Po tym tak długim czasie przerwy, powoli zaczynamy wracać do życia. Nie jesteśmy wyjątkiem i jak wiele małych firm mamy teraz ogromne kłopoty i to ponowne otwieranie się należy do najtrudniejszych chwil z jakimi mieliśmy do tej pory do czynienia - zaznacza Aleksandra Kajewska, założycielka Teatru Czarnego Tła. - Nasz teatr i pracownia mają nadzieję, że uda się to wszystko przetrwać i znowu stanąć na nogach. Przygotowaliśmy już plan naszej wakacyjnej pracy - dodaje.

Już 19 lipca rozpoczną się odstresowujące, rodzinne warsztaty czarnego teatru. Między 21 a 23 lipca odbędą się natomiast mini półkolonie dla dzieci, w ramach których zorganizowane zostaną magiczne warsztaty. Ponadto w teatralnej pracowni zaplanowano szereg zajęć i dla dzieci i dla dorosłych. Pierwsze z nich rozpoczną się już 30 czerwca. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Teatr Czarnego Tła to nietypowa, kameralna, stacjonarna scena na której wystawiane są spektakle stworzone w technice czarnego teatru. Polega ona na tym, że wszystko odbywa się na czarnej scenie, w świetle UV, które sprawia, że widać tylko to, co jest tym światłem rozświetlone. Nie ma słów, jest za to ruch, taniec, rekwizyty i mnóstwo lalek. To bardzo kreatywna forma dla twórców, widzów i uczestników zajęć.

W teatrze działa także Pracownia Działań Twórczych, czyli miejsce, w którym prowadzone są warsztaty rękodzieła. Dzięki systematycznym zajęciom uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności. To głównie osoby dorosłe, dla których nie ma wiele takich miejsc, a potrzebują przestrzeni do odreagowywania i twórczości. Pracownicy Teatru Czarnego Tła wciąż boją się o jego przetrwanie. Z tego powodu zorganizowali zbiórkę, którą jeszcze przez blisko dwa tygodnie można wesprzeć TUTAJ.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Teatr Czarnego TłazbiórkaChorzówepidemiapomockoronawirusotwarcieprogramwydarzeniawarsztatyprzedstawienia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza