AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Czas na koncert samochodowy

Rozrywka

Obowiązujące zasady zmuszają organizatorów wydarzeń kulturalnych do porzucenia znanych i sprawdzonych rozwiązań, na rzecz nowych – równie ciekawych, ale zgodnych z wymogami bezpieczeństwa. Takich jak na przykład koncerty samochodowe. W Chorzowie w tej formie już jutro wystąpi zespół Frele.

Uczestnicy koncertu ustawią się pod sceną swoimi autami, dzięki czemu utrzymają bezpieczny dystans społeczny. Dźwięk będzie transmitowany na dedykowaną częstotliwość, na którą trzeba będzie dostroić radio. Koncerty samochodowe odbyły się już w Danii, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych, gdzie spotkały się z dużą przychylnością publiczności.

– Zorganizowanie koncertu w formie do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni jest obecnie niemożliwe ze względu na rygory sanitarne – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej. – Konieczne stało się więc znalezienie nowych rozwiązań. Zdecydowaliśmy się na eksperyment w postaci koncertu samochodowego. Wierzę, że dla wszystkich uczestników będzie to ekscytujące przeżycie - dodaje.

tubachorzowa · Po kinie czas na… koncert samochodowy!

Podczas koncertu wystąpią Frele – zespół założony w 2017 roku przez Magdalenę Janoszkę, Martę Skibę i Marcelinę Bednarską. Wokalistki szybko stały się znane dzięki zaśpiewanym po śląsku parodiom hitów takich jak „Hello” Adele, „Despacito” Luisa Fonsiego czy „Girl on Fire” Alicii Keys. Artystki pracują obecnie nad autorskim albumem, zatytułowanym „Hehe”, i to właśnie ten materiał, pełen śląskich elementów i odniesień, zaprezentują premierowo w Chorzowie.

Koncert samochodowy odbędzie się w środę 10 czerwca o godzinie 18.00 na parkingu przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie, pomiędzy budynkami Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu oraz hotelu Focus. Bilety w cenie 50 zł od samochodu dostępne są wyłącznie w sprzedaży internetowej przez stronę Chorzowskiego Centrum Kultury.

Uczestnicy powinni przed, w trakcie oraz po koncercie, pozostawać w samochodzie – dopuszczone są jedynie auta osobowe – i będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza pojazdem.

 

Źródło: UM Chorzów

Fot. Frele (profil na Facebooku

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Frelekoncert samochodowyChorzówepidemiakoronawirus

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza