AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Ogromna dawka zabawy podczas Dnia Dziecka w Parku Śląskim!

Rozrywka

Koncert laureatki Eurowizji Junior Viki Gabor oraz zespołu 4Dreamers wprost ze Stadionu Śląskiego, a także wirtualne wycieczki po Parku Śląskim! To tylko część atrakcji, jakie zostały przygotowane m.in. przez Park Śląski oraz Stadion Śląski z okazji Dnia Dziecka.

Na najmłodszych w specjalnie przygotowanym wydarzeniu on-line na portalu Facebook czekały liczne relacje wideo. Razem z Wiewiórką Basią, symbolem Parku Śląskiego, odwiedzić można było chorzowski Skansen, gdzie zaprezentowano, jak wyglądała szkoła sprzed 150 lat. Nie zabrakło również wirtualnego zwiedzania Stadionu Śląskiego i historii o genezie nazwy „Kocioł Czarownic”, wizyty w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, a także przejażdżki kolejką „Elką” kilkanaście metrów nad Parkiem Śląskim.

- To był niezwykły Dzień Dziecka, zupełnie inny niż dotychczas, bo online. Cieszę się, że udało się wszystkim jednostkom znajdującym na terenie Parku Śląskiego wspólnie przygotować to wydarzenie. Udowodniliśmy, że pracując w zespole możemy wiele dobrego zdziałać. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze więcej wspólnych przedsięwzięć – mówi Agnieszka Bożek, Prezes Parku Śląskiego.

O godzinie 18:00 rozpoczął się natomiast niecodzienny koncert na Stadionie Śląskim, podczas którego wystąpiła laureatka Eurowizji Junior Viki Gabor, a także popularny zespół 4Dreamers. Całość wydarzenia była transmitowana on-line i odbyła się bez udziału publiczności.

- To wyjątkowe dla nas wydarzenie. Z okazji dnia dziecka zaprosiliśmy popularnych wśród młodych ludzi artystów i pokazaliśmy, że nasz obiekt dobrze odnajduje się w nowych realiach. Przepiękna arena Stadionu Śląskiego stworzyła niesamowitą otoczkę i jestem przekonany, że koncert ten na długo pozostanie w pamięci naszych widzów – podkreśla Prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Wszyscy widzowie mogli usłyszeć podczas koncertów największe przeboje młodych gwiazd, a także wziąć udział w niezwykłych konkursach, podczas których zdobyć można było gadżety z autografami.

- To pierwszy tego typu koncert w mojej karierze. Brakuje mi wystąpień przy udziale widowni, ale tutaj i tak było sporo pozytywnych emocji, sporo pozytywnej energii. Na pewno fajnie byłoby wkrótce wrócić
na Stadion Śląski
– mówiła po swoim występie Viki Gabor.

Tegoroczną edycję obchodów Dnia Dziecka w niezwykłym wydaniu on-line Stadion Śląski przygotował we współpracy z Parkiem Śląskim, Śląskim Ogrodem Zoologicznym oraz z Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli popularnym Skansenem.

Wszystkie materiały wideo związane z wydarzeniem można znaleźć pod linkiem https://www.facebook.com/events/533859950613713.

Źródło: Park Śląski

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Park ŚląskiStadion ŚląskikoncertyDzień DzieckaViki GaborJan WideraAgnieszka Bożekrozrywkazabawa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza