REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Tramwaje wracają

Miasto

Zarząd Transportu Metropolitalnego przystąpił do "odmrażania" komunikacji tramwajowej. Odwieszanie linii, zwiększanie liczby kursów i przywracanie w dni powszednie rozkładów jazdy ważnych w dni robocze następuje systematycznie, od początku tego tygodnia. Pasażerom zaleca się sprawdzanie rozkładów jazdy w internecie przed wyjściem z domu.

Pierwsze zmiany w komunikacji tramwajowej wprowadzono już 25 maja. Zmiany te obejęły m.in. linię nr 20, która – w związku z pracami remontowo-modernizacyjnymi – tymczasowo kursuje w relacji Chorzów Batory Zajezdnia – Szopienice Pętla. Wprowadzenie nowego, stałego rozkładu jazdy nastąpi m.in. na liniach nr 6, 7 i 19, które łączą Bytom, Świętochłowice, Chorzów i Katowice. Ponadto zaplanowano wznowienie kursowania tramwajów na linii nr 11. To głównie dzięki tej zmianie na odcinku Katowice – Chorzów częstotliwość połączeń zostanie zwiększona dwukrotnie – zamiast 6 realizowanych odjazdów w ciągu godziny będzie 12. Zmiany obejmują również przywrócenie na trasie Stroszek Zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego kursowania linii nr 49.

Kolejne modyfikacje w komunikacji tramwajowej zostaną wprowadzone na przełomie maja i czerwca. – Powoli odmrażane są kolejne obszary życia gospodarczego, zatem wciąż konieczne jest i będzie wprowadzanie zmian w rozkładach jazdy. Od połowy marca wprowadziliśmy już ok. 600 tego typu modyfikacji – mówi rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Zmiany będą obejmować zarówno komunikację autobusową, jak i tramwajową, jednakże w ciągu najbliższych kilku dni w większym stopniu będą one dotyczyć tej drugiej – dodaje.

Funkcjonowanie komunikacji tramwajowej nie zostanie przywrócone do stanu sprzed epidemii jeden do jeden. – Są dwa powody. Po pierwsze, w czasie epidemii rozpoczęto prace inwestycyjne, które muszą teraz zostać uwzględnione w rozkładach jazdy. Po drugie, przy okazji planowania tych zmian, wprowadzamy pewne modyfikacje, które mają służyć optymalizacji połączeń – wskazuje zastępca naczelnika wydziału organizacji przewozów ZTM Grzegorz Rutkowski. – Przykładem może być linia tramwajowa nr 7. Od przyszłego tygodnia kursować na niej będą większe pojazdy – dodaje.

ZTM podkreśla, że wielu z wprowadzanych w maju i czerwcu zmian w komunikacji tramwajowej nie można określić docelowymi. Po zakończeniu budowy katowickich centrów przesiadkowych wprowadzone zostaną zmiany tras i rozkładów jazdy linii tramwajowych kursujących przez Brynów i Zawodzie. Planowane jest m.in. przywrócenie kursowania linii nr 14 do pętli w Brynowie oraz linii nr 16 do Wełnowca. Organizator transportu jednocześnie zaleca pasażerom, aby rozkłady jazdy sprawdzać w internecie, ponieważ są one zmieniane w sposób dynamiczny. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

 

Źródło: ZTM

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Tramwaje Śląskiezmianykoronawirusepidemiarozkłady

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty