REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Bercik wrócił do domu

Miasto

Po otwarciu nowego rynku w Chorzowie stanęły na nim trzy palmy, którym nadano imiona Hilda, Truda i Bercik. Ostatnie miesiące spędziły w katowickiej galerii Libero, ale powoli zaczynają już wracać na swoje miejsce. Jak na razie pod urzędem miasta zameldował się Bercik. Hilda i Truda dołączą do niego w poniedziałek.

REKLAMA

Palmy bez wątpienia są jednymi z najciekawszych elementów nowego, chorzowskiego rynku. Nawiązują też do historii naszego miasta. Jeszcze przed wybudowaniem estakady, ozdobą rynku były bowiem palmy podobne do tych, które mogliśmy podziwiać na nim w ubiegłe lato. Urząd miasta już kilka tygodni temu zapowiadał, że palmy powrócą wkrótce na swoje miejsce. Jak na razie pod ratuszem zameldował się Bercik. Hilda i Truda dołączą do niego w poniedziałek.

Imiona dla chorzowskich palm wyłoniono w drodze głosowania. Przebiegało ono dwuetapowo. Najpierw, spośród wszystkich nadesłanych propozycji, wybrano pięć. Oto one: Hilda, Truda i Bercik, Florian (od patrona miasta), Jadzia (od św. Jadwigi), Basia (od św. Barbary - patronki górników), Gerard (na cześć Gerarda Cieślika), Chorzowianka i Magdalena - (od imienia Magdaleny Gorzkowskiej, która stanęła na szczycie Mount Everest), Zeflik, Yoko i Koko oraz ostatnia: Gerard, Greta i Gertruda.

W drugim etapie głosowano już nad wyborem jednej, zwycięskiej trójki. Ostatecznie padło na Hildę, Trudę i Bercika. Propozycja Pani Anety zebrała 115 głosów, czyli ponad dwukrotnie więcej od propozycji, która zajęła drugie miejsce. W połowie września ubiegłego roku oficjalnie nadano imiona chorzowskim palmom.  W uroczystości uczestniczył Krzysztof Hanke, czyli lider kabaretu RAK oraz popularny „Bercik”, a także pozostałe patronki: Gertruda Józefiak i Wioletta Urbańska.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


palmyChorzówHildaTrudaBercikgaleria Libero

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama