REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

W poniedziałek ruszą prace na ul. Hajduckiej

Miasto

Po weekendzie (25 maja) rozpocznie się remont ul. Hajduckiej. Trasa linii nr 20 zostanie skrócona do zajezdni w Chorzowie Batorym. Na utrudnienia muszą się przygotować również kierowcy i piesi.

REKLAMA

Prace mają potrwać w sumie około 1,5 roku. W tym czasie zmodernizowane zostanie torowisko wraz z trakcją, a także oświetlenie drogowe. Powstaną też nowe miejsca parkingowe oraz peron przystankowy przy domu działkowca. Będzie on dwustronny, przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przebudowa czeka także niebezpieczne skrzyżowanie uicy. Hajduckiej z Aleją BOWiD. W tym miejscu stanie sygnalizacja świetlna.

- To kolejna bardzo ważna ulica, którą przebudujemy wraz z Tramwajami Śląskimi - wskazuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa. - Obecnie prace prowadzone są także ulica 3 Maja, a w niedalekiej przyszłości będziemy informować o modernizacji ulicy Powstańców - dodaje.

Wartą niespełna 23 mln zł inwestycję przeprowadzi Silesia Invest. – Bezpośrednio po podpisaniu umowy z wykonawcą przekazywaliśmy, że prace modernizacyjne rozpoczną się w maju i tak się faktycznie stanie. Od najbliższego poniedziałku na modernizowanym odcinku nie będą kursować tramwaje a sporo zmian czeka również kierowców – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

- Dla pasażerów jak i dla mieszkańców tej części Chorzowa to nie będzie łatwy czas, ale zakres prac jest kompleksowy i bez utrudnień zrealizować się ich po prostu nie da, dlatego prosimy o wyrozumiałość i z góry przepraszamy za niedogodności - dodaje.

Wszystkie formalności niezbędne do rozpoczęcia prac w terenie zostały dopełnione, a od poniedziałku wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i rozpoczną się roboty. Szczegóły dotyczące organizacji ruchu tramwajowego znajdują się TUTAJ.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


ul. HajduckaprzetargremontChorzówrozpoczęcie pracmodernizacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama