REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Nextbike składa wniosek upadłościowy. Co z Kajteroz?

Miasto

Wczoraj firma Nextbike Polska, operator systemu rowerów miejskich Kajteroz, złożyła wniosek upadłościowy, a oprócz niego także restrukturyzacyjny. W oficjalnym oświadczeniu przekonuje, że użytkownicy nadal będą mogli korzystać z jednośladów na takich samych zasadach jak do tej pory.

REKLAMA

Jako przyczynę złożenia wniosku upadłościowego i restrukturyzacyjnego, podano kłopoty finansowe, które spowodowała sytuacja związana z epidemią koronawirusa. Treść oświadczenia udostępniono m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Celem złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układoweg – zgodnie z przekonywaniami przedstawicieli firmy - ma być umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce. Nextbike, podobnie jak wiele innych firm z branży, boryka się obecnie z gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja br. zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich.

– Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce – mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.

Przedstawiciele firmy mają nadzieję, że dojdą do porozumienia z wierzycielami, w tym z bankami finansującymi spółkę, co pozwoli na ustalenie nowych zasad spłat zobowiązań. Zawarcie układu z wierzycielami ma pozwolić na odsunięcie w czasie płatności aż do momentu powrotu do normalnego funkcjonowania systemów rowerowych. W całym tym procesie firma ma zachować zdolność do realizowania bieżących zobowiązań, co ma pozwolić na dalsze wykonywanie umów na obsługę systemów rowerowych.

 

Fot. Kajteroz.pl

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Nextbike PolskaupadłośćrestrukturyzacjaChorzówsystem rowerów miejskichKajterozoświadczenie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama