REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Dzieci wróciły do żłobków i przedszkoli

Miasto

Po wielu tygodniach przerwy dzieci powróciły do chorzowskich żłobków i przedszkoli. Po wdrożeniu procedur oraz spełnieniu wymogów stawianych przez wydział zarządzania kryzysowego i stację sanepidu, placówki mogły ponownie zostać otwarte. Mimo to, zgodnie z przewidywaniami urzędu miasta, stosunkowo niewielu chorzowian postanowiło posłać do nich swoje pociechy.

REKLAMA

Ostatnie dni upłynęły pod znakiem wytężonej pracy, aby przygotować placówki do powrotu dzieci. W Chorzowie zapewniono niezbędne środki higieny osobistej - przyłbice, maseczki i płyny. W placówkach utworzono specjalne miejsca izolacji.  Tam gdzie to możliwe, uruchomione zostały osobne wejścia dla poszczególnych grup podopiecznych.

Wczoraj otwarte zostały wszystkie 24 przedszkola. Łącznie przyszło do nich 226 dzieci. - Jeśli chodzi o żłobki, to w siedzibie głównej przy ul. Pocztowej 3 było łącznie 17 dzieci na 28 zdeklarowanych przez rodziców, a w filii przy ul. Kochanowskiego 18 - 15 dzieci na 23 zdeklarowanych przez rodziców. Zachowano zasadę 4 m kw. na osobę przebywającą w sali. Grupy liczą od 4 do 10 dzieci w zależności od powierzchni sali jaka jest do dyspozycji - przekonywał Kamil Nowak, rzecznik prasowy chorzowskiego urzędu miasta.

O przygotowaniu chorzowskich placówek do funkcjonowania podczas epidemii mówił także Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa. - Wielką uwagę przyłożyliśmy do kwestii zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom. Dużą rolę mają tutaj jednak do odegrania rodzice i opiekunowie. Jeśli dziecko ma jakiekolwiek objawy chorobowe, nie posyłamy go do przedszkola lub żłobka. Podobnie jeśli w domu dziecka ktoś jest chory lub przebywa na kwarantannie. Liczymy na rozsądek i ostrożność - apelował.

 

Źródło: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


żłobkiprzedszkolaotwarcieChorzówepidemiakoronawirus

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama