REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Przyjaciół poznaje się w biedzie

Sport

– W trudnych chwilach znowu mogliśmy liczyć na siebie – podkreśla Tomasz Foszmańczyk. Jak kapitan „Niebieskich” przyjął decyzję o zakończeniu sezonu?

REKLAMA

Musieliśmy się z tym pogodzić. Długi czas oswajałem się z tą myślą, że nie przyjdzie nam walczyć na boisku i cieszyć się z awansu  Trzeba też jednak na to spojrzeć z boku, bo mieliśmy przecież sześć punktów straty do Śląska. Można więc powiedzieć, że w naszej grupie awansował zespół, który na to zasłużył.  Mieliśmy swoje cele, ale że runda jesienna wyszła nam nadspodziewanie dobrze, to obudziła nadzieje. Dawaliśmy klubowi zielone światło, chcieliśmy grać, jednak w  świetle podjętych decyzji złość jest raczej umiarkowana. Badania wśród piłkarzy pokazują, że ryzyko zarażeniem jest małe, ale przy wzroście zachorowań w naszym regionie, gdzie wielu zawodników łączy piłkę z pracą, po części obawy rozumiem – mówi „Fosa”.

Cieszę się, że pozostanie ta drużyna, która została stworzona w ciągu ostatnich miesięcy, a w zimie wzmocniona kilkoma zawodnikami, którzy mają zwiększyć jakosc. Myślę że nie będzie wielu ruchów transferowych, więc w oczekiwaniu na nowy sezon mamy czas na stabilizację oraz większe zgranie, a potem przyjdzie czas zweryfikowania naszych możliwości, bo teraz nie do końca go otrzymaliśmy.

Szukając pozytywów plusem na pewno jest to, że w trudnych chwilach znowu mogliśmy liczyć na siebie. Mam tu na myśli nie tylko szatnię, ale i kibiców, pracowników, którzy nie odwrócili się od klubu. Kryzysowi towarzyszą rożne emocje, ale jak mówi powiedzenie, przyjaciół poznaje się w biedzie – kończy Tomasz Foszmańczyk.

Źródło: Ruch Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Ruch ChorzówNiebiescypiłka nożna3 ligaCOVID-19koronawirusTomasz Foszmańczyk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama