AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wspominamy 45 lat istnienia skansenu

Kultura

W maju mija 45 lat od otwarcia Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie. Niestety ze względu na ograniczenia spowodowane panującą pandemią, wspólne świętowanie z miłośnikami skansenu, prawdopodobnie nie będzie możliwe. W związku z tym zaproponowano inną formę obchodzenia rocznicy.

Chorzowski skansen ruszył z akcją „Czas na wspomnienia”, w ramach której zaprosił do podzielenia się nie tylko ze wspomnieniami z wizyt w tym miejscu, na przestrzeni ostatnich 45 lat, ale też z okresu poprzedzającego jego powstanie.

- Spośród osób, które prześlą nam swoje wspomnienia, nagrodzimy bezpłatną wejściówką te, które nadeślą najciekawsze teksty. Zachęcamy także do dołączania zdjęć z pobytu w muzeum, opatrzonych choć orientacyjną datą. Wybrane wspomnienia, za zgodą autorów, zamieścimy na naszej stronie internetowej MGPE – informuje chorzowski skansen.

Osoby, które przyślą materiały z najwcześniejszego okresu funkcjonowania placówki, lub z czasów przed jego otwarciem, nagrodzone zostaną dodatkowo wydawnictwami albumowymi. By nieco ułatwić uczestnikom zabawy sformułowanie myśli, przygotowano cztery pytania, na które należy odpowiedzieć. Znajdziecie je TUTAJ, razem z adresem, pod który należy kierować wiadomości.

 

Źródło: Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny"

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny"skansenChorzów45-lecie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława

Werwa Sport