AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Święta w czasie epidemii

Kącik Prasowy

- Mijają kolejne niedziele bez możliwości pójścia na Mszę św. 25 marca, przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia, Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc w przesłaniu do wiernych przypomniał o wskazaniach i zarządzeniach, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa - czytamy w Twoim Chorzowie.

- Dzisiaj ze wszystkich stron słyszymy apele, abyśmy zostali w domach i we własnych mieszkaniach. Chciejmy stosować się do tych wskazówek – podkreśla Metropolita Katowicki. – W tym zachowaniu apeli i wskazań władzy rządowej i samorządowej, a także próśb pasterzy Kościoła, w tym wszystkim manifestuje się miłość bliźniego. Dzisiaj ta miłość ma właśnie takie oblicze. Izolujemy się od drugich, żeby im nie zaszkodzić. Równocześnie jesteśmy bliżej naszych bliskich – dodaje.

Wobec ograniczenia dostępu do tradycyjnych form duszpasterskich, Kościół zachęca do korzystania z uczestnictwa w nabożeństwach poprzez transmisje radiowe i telewizyjne, a także przez internet.
Szczegóły dostępne są na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych poszczególnych wspólnot. Parafia św. Wawrzyńca, św. JózefaNajświętszego Serca Pana Jezusa, św. Franciszka z Asyżu, św. Jadwigi, św. Antoniego, czy św. Floriana, prowadzą transmisje za pośrednictwem Facebooka lub serwisu YouTube.

Kościół w takich sprawach kieruje się głosem rozsądku. Wszyscy czujemy wewnętrzny bunt przeciw temu co się dzieje. Przeżywanie Triduum Paschalnego i Wielkanocy bez ludzi to trauma dla kapłana, jednak z pomocą przychodzą słowa Jezusa – posłuszeństwo jest ważniejsze od ofiary. W duchu posłuszeństwa i pokory przyjmujemy ograniczenia, jakie niesie ze sobą czas epidemii. Jednocześnie zachęcam wszystkich do duchowego przeżywania mszy online – ks. Eugeniusz Błaszczyk, proboszcz parafii św. Wawrzyńca.

 

Źródło: Twój Chorzów

Fot. Freepik.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


WielkanockoronawirusChorzówTwój Chorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Angeli, Przemysława, Zenobii

Werwa Sport