REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Śląsk drukuje dla medyków w koronie

Miasto

W Chorzowie trwa intensywna walka z pandemią koronwariusa. W działaniach mających na celu zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców bierze udział wiele służb i organizacji. Kolejną inicjatywą jest akcja „Śląsk drukuje dla medyków w koronie”.

Inicjatywa „Śląsk drukuje dla medyków w koronie” polega na tworzeniu przyłbic dla służb medycznych. Przysłowiową „fabryką” stał się Starochorzowski Dom Kultury.

- Od początku pandemii COVID-19 rosło zapotrzebowanie na środki bezpieczeństwa osobistego dla szpitali oraz ratowników medycznych. Postanowiliśmy wykorzystać technologię wydruku 3D i produkować przyłbice – opowiada jeden z głównych organizatorów akcji, Krzysztof Poppe.

Akcja cieszy się coraz większą popularnością. Już teraz do wsparcia włączyło się w wiele firm, które pomagają przy produkcji, dostarczają materiały czy też wspomniane drukarki 3D

- Udało nam się rozdysponować już blisko 400 przyłbic do różnych placówek, jednakże obecne zapotrzebowanie wynosi około 4000 sztuk – zaznacza Poppe.

Część sprzętu została dostarczona do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz Szpitala Specjalistycznego przy ul. Zjednoczenia. W bieżącej dystrybucji, wsparcia logistycznego udzieliło z kolei Chorzowskie Centrum Kultury.

W dalszym ciągu poszukiwane są firmy, które pomogą w akcji, a także osoby posiadające własne drukarki 3D. Dołączyć do inicjatywy można za pośrednictwem grupy „Śląsk drukuje dla medyków w koronie”.

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


przyłbicekoronawirusCOVID-19inicjatywapomocStarochorzowski Dom KulturyChorzowskie Centrum Kultury

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Poniedziałek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Gracji, Jakuba, Konrada