REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Dlaczego warto wybrać ZST nr 1?

Miasto

Zespół Szkół Technicznych nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie jest wyjątkowy pod wieloma względami. Może szczycić się 70-letnią tradycją, renomą i uznaniem. Jest otwarty na potrzeby rynku pracy, kształci w zawodach deficytowych. Nauczycieli cechuje natomiast wysoki poziom kompetencji przedmiotowych i pedagogicznych, wielu z nich jest czynnymi egzaminatorami maturalnymi i zawodowymi.

Szkoła dysponuje wysokiej klasy zapleczem dydaktycznym wykorzystywanym na zajęciach lekcyjnych w specjalistycznych pracowniach: informatycznych, elektronicznych, językowych, biologicznej, geograficznej, fizyczno – chemicznej. Posiada dwie sale gimnastyczne, siłownie oraz warsztaty szkolne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, narzędzia i materiały do obróbki. Budynki szkoły i warsztatów szkolnych mogą być wizytówką miasta.

W trakcie nauki uczniowie otrzymują solidne przygotowanie umożliwiające wstęp na dowolny kierunek studiów lub podjęcie pracy w zawodzie, w którym zdobyli kwalifikacje. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności językowe, wyjeżdżając na  wymiany zagraniczne w ramach realizowanych projektów. Chętnie uczestniczą w zagranicznych praktykach zawodowych, zdobywając międzynarodowe certyfikaty potwierdzające odbyty staż.

W szkole panuje miła i życzliwa atmosfera. Nauczyciele dbają o rozwój młodych talentów, proponując szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, udział w programach i projektach edukacyjnych oraz konkursach i zawodach sportowych. Szkoła posiada tytuły: Szkoły Uczącej Się, Szkoły Promującej Zdrowie, Szkoły Przyjaznej Biznesowi, Szkoły zaPROJEKTowanej. Uczniowie uczestniczą w wykładach oraz lekcjach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni wyższych. Mają możliwość udziału w projektach finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, co umożliwia im pogłębienie wiedzy ogólnej i kompetencji zawodowych. Obecnie realizowany projekt " Kompetentni na rynku pracy" zakłada realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych i zajęć dydaktyczno- wyrównawczych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz diagnozę talentów, kompetencji wraz z doradztwem edukacyjno – zawodowym i rozwój kompetencji kluczowej - inicjatywność i przedsiębiorczość.

Dzięki współpracy z wieloma zakładami pracy na terenie Chorzowa oraz miast ościennych ZST nr 1 umożliwia uczniom odbywanie zajęć praktycznych, praktyk zawodowych oraz zapewnia pracę po ukończeniu szkoły. W roku szkolnym 2020/2021, wychodząc na przeciw potrzebom rynku pracy, szkoła przygotowała następującą ofertę edukacyjną:

technikum:

- technik elektronik 
- technik chłodnictwa i klimatyzacji 
- technik informatyk 
- technik reklamy  
- technik mechanik 
- technik programista 
- technik spawalnictwa 

branżowa szkoła I stopnia:

- ślusarz 
- elektryk 
- operator obrabiarek skrawających

branżowa szkoła II stopnia:

- technik elektryk
- technik mechanik

- Rynek pracy jest w dzisiejszych czasach bardzo wymagający. Aby znaleźć dobre zatrudnienie, trzeba się do tego przygotować, a także posiadać odpowiednie umiejętności i wiedzę. My Wam w tym pomożemy! Zapraszamy serdecznie! - przekonuje dyrekcja ZST nr 1.

Aktualności z  życia szkoły można znaleźć na stronie TUTAJ. W sekretariacie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 pod nr tel.: 32 2410 216 uzyskasz dodatkowe informacje.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


ZST nr 1KorfantyChorzówoferta edukacyjna

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Poniedziałek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Gracji, Jakuba, Konrada