AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzowianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych e-booków

Kultura

Od poniedziałku mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnych e-booków. Do wyboru będziemy mieć aż 55 tys. tytułów! Wszystko to dzięki projektowi, który zwyciężył w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego.

Dzięki projektowi Miejska Biblioteka Publiczna wykupiła dostęp do platformy Legimi, mającej w swojej bazie tysiące książek elektronicznych. Filie MBP będę udostępniać zapisanym czytelnikom bezpłatne, indywidualne 30-dniowe kody dostępu. Po ich otrzymaniu mieszkaniec będzie mógł skorzystać z bogatej oferty.

- Oddamy do dyspozycji chorzowian 55 tys. e-booków. Będzie to głównie literatura piękna, bo o taką najczęściej pytają - mówi Beata Kaczmarek. - Do rozdania będziemy mieć 175 kodów miesięcznie - dodaje dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie.

Pakiet umożliwia przeczytanie 1 mln 250 tys. stron w ciągu roku, co przekłada się na około 5 tys. średniej objętości książek (250 stronicowych). Zrealizowanie projektu da mieszkańcom szansę na „spotkanie” z najnowszą literaturą w wygodnej, elektronicznej formie, czyli na: tablecie, smartfonie, e-czytniku lub komputerze i w dowolnie wybranym miejscu i czasie.

- Co istotne w obecnej sytuacji, by skorzystać z e-booków, mieszkaniec nie będzie musiał przychodzić do filii. Wystarczy, że napisze do nas maila z prośbą o wydanie kodu i zarejestruje się na stronie internetowej Legimi – przekonuje Beata Kaczmarek.

Adres, pod który należy kierować maile, to ebook@biblioteka.chorzow.pl. W treści powinna znaleźć się prośba o wydanie kodu, wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem karty bibliotecznej. Niestety osoby, które nie posiadają takiej karty, a chcą skorzystać z e-booków, będą musiały poczekać, aż biblioteki ponownie zostaną otwarte.

Wnioskodawczynią projektu społecznego jest Anna Lewandowska. Na jego realizację zostanie przeznaczonych 41 tys. zł.

 

Fot. Flickr.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


bezpłatne e-bookiChorzówprojektBudżet ObywatelskiMiejska Biblioteka Publiczna

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

Werwa Sport