AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Spółka radnego sprowadza maseczki za miliony złotych

Miasto

Od wielu tygodniu nie maleje zapotrzebowanie na maseczki chirurgiczne. Produkty szybko znikają z hurtowni i aptek, a ich deficyt odczuwają zarówno szpitale, jak i zwykli mieszkańcy. W tej sytuacji refleksem wykazał się Wojciech Ahnert, radny PiS z Chorzowa, a także prezes spółki MBF Group, która zamówiła już blisko 5,5 mln maseczek. Co ciekawe, do tej pory firma nie miała nic wspólnego z produktami medycznymi, a jej działalność była określana jako... doradcza.

MBF Group jest notowana na rynku New Connect, a jak wynika z najnowszego raportu datowanego na 23 marca, kurs akcji spółki wynosił tego dnia 4,18 zł za sztukę. Oznacza to, że ceny akcji w bardzo krótkim czasie wzrosły o kilkaset procent. Jeszcze pod koniec stycznia kurs ustalono bowiem na 1,49 zł. Wszystko przez ogromne zamówienia na maseczki ochronne, jakie od początku marca realizuje MBF Group.

W momencie gdy zapotrzebowanie na nie zaczęło wzrastać, spółka chorzowskiego radnego porozumiała się z fundacją Simedical, której prezesem jest Artur Żurek, obecnie Prezes Stowarzyszenia Niezależny Chorzów, a na co dzień ratownik w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym. Obydwa podmioty 3 marca rozpoczęły współpracę w zakresie sprzedaży produktów medycznych. MBF Group w całym przedsięwzięciu pełni rolę pośrednika. Nieco ponad dwa tygodnie później firma zakontraktowała blisko 5 mln maseczek sprowadzanych z Afganistanu, Rosji, czy Mongolii.

Pierwsza dostawa miała nastąpić dziś (25 marca), a kolejne w odstępach dwu-, trzydniowych. Kontrakt został oszacowany kwotę ok. 10 mln zł. Maseczki trafią do czterech szpitali oraz stacji sanepidu na Górnym Śląsku. Można się spodziewać, że na tym zamówieniu się nie skończy. Chorzowski radny publicznie informował już, że jest w stanie pomóc w sprowadzeniu nawet 100 mln maseczek.

- Spółka dąży i działa w kierunku sprowadzenia na rynek Polski jak największej ilości maseczek, tak aby były one dostępne w powszechnym użytku i sprzedaży, po jak najkorzystniejszej cenie dla końcowego konsumenta – czytamy w komunikacje opublikowanym w poniedziałek przez MBF Group.

Temat został szybko podchwycony przez internautów, w tym polityków opozycji, którzy zaczęli go analizować i kojarzyć ze sobą fakty. Wojciech Ahnert w 2018 roku po raz pierwszy zasiadł w chorzowskiej radzie miasta, a rok później kandydował do sejmu z list PiS. Pomagał też w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy, co wskazuje na to, że zna osobiście osoby pełniące obecnie najwyższe państwowe funkcje.

Kiedy powiążemy informacje o prowadzonej przez niego działalności, z wprowadzonym przez rząd zakazem sprzedaży maseczek i płynów dezynfekcyjnych przez portale OLX i Allegro, możemy dojść do niepokojących wniosków. Warto podkreślić, że na ograniczenia zgodził się też chiński serwis internetowy Aliexpress, który od wczoraj (24 marca) nie wysyła już dostaw do Polski. Temat szeroko opisali m.in. członkowie inicjatywy społecznej Partia Możemy.

Wojciech Ahnert twierdzi, że nie posiada już akcji spółki. Według informacji podanej przez Gazetę Wyborczą, parę dni temu miał on sprzedać 12 428 akcji spółki po 4,75 zł za sztukę.

Fot. Freepik.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Wojciech AhnertPiSmaseczki medyczneChorzówradnyMBF Groupfundacja SimedicalArtur Żurek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

Werwa Sport