AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Raport ws. koronawirusa. Wprowadzono zakaz wychodzenia z domu

Miasto

Wprowadzony przez rząd zakaz wychodzenia z domu, nieczynne targowiska, szkolne zajęcia prowadzone przez internet i... wyłączone przyciski w przejściach dla pieszych. Przedstawiamy kolejny raport ws. koronawirusa w Chorzowie.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu czasowego zakazu przemieszczania się po terytorium Polski, oczywiście z niezbędnymi i usprawiedliwionymi wyjątkami, takimi jak wyjścia w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Chodzi np. o wizytu u lekarza i wyjścia do sklepów spożywczych. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Już tydzień temu dyrektorom szkół przekazane zostały instrukcje dotyczące przygotowania szkół oraz placówek systemu oświaty do organizacji zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość. Nauczyciele chorzowskich szkół, a także wykładowcy akademiccy, starają się nie marnować czasu i przenoszą swoje zajęcia do internetu. Nic w tym dziwnego, zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji uczniowie wrócą do szkół najwcześniej 10 kwietnia.

Jak widać na przykładzie poniższego posta, szkoły nie ograniczają się jednak wyłącznie do analizowania z uczniami materiału z podręczników.

 

W mieście podejmowanych jest wiele działań mających na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem. Jednym z nich jest zakazu handlu na terenie targowisk położonych w Chorzowie. Mimo że obowiązuje on od ponad tygodnia, to warto o tym przypomnieć. Mieszkańcy przyzwyczaili się już bowiem do cotygodniowych, środowych zakupów na targowisku. Zakaz nie dotyczy stałych punktów sprzedaży, czyli pawilonów, kiosków i szczęk. 

Zgodnie z prośbami mieszkańców wyłączone zostały natomiast... przyciski na przejściach dla pieszych. Jak informuje urząd miasta, zielone światło 

Fot. MATEUSZ MORAWIECKI - PREMIER RP (profil na Facebooku)

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

Werwa Sport