REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Chorzowscy mundurowi przypominają o wprowadzonych zaleceniach

Na Sygnale

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo chorzowscy policjanci przypominają mieszkańcom o stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

REKLAMA

Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Policjanci patrolują miasto i sprawdzają miejsca, w których najczęściej grupuje się świętochłowicka młodzież. Mundurowi upominają ich i przypominają o zaleceniu pozostania w domu na czas przerwy w nauce. Pełniący służbę policjanci przestrzegają zasad bezpieczeństwa, a w razie potrzeby, na wyposażeniu radiowozu mają pakiety ochronne.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa, chorzowscy policjanci podczas patrolowania miasta prewencyjnie kontrolują miejsca, w których młodzież najczęściej spędza wolny czas. Podczas kontroli stróże prawa, dbając o bezpieczeństwo, upominają dzieci i młodzież, która gromadzi się na terenie miasta, przypominając o zaleceniach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Mundurowi zwracają się z apelem przede wszystkim do rodziców, aby dopilnowali, by ich dzieci pozostały w domach. Okres przerwy w nauce nie można traktować jako ferii, ponieważ to nie jest czas wolny, lecz czas na kwarantannę.

Apelujemy o wzajemne wsparcie, rozważne zachowania oraz rozsądek. Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Policjanci apelują również do wszystkich mieszkańców, a w szczególności seniorów, że należy maksymalnie ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych zwrócić się do bliskich lub zadzwonić na nr. 695 563 067 i poprosić o pomoc w codziennych czynnościach takich jak m.in. zakup żywności lub leków. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu ograniczenia zarażeń prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjazaleceniakoronawirus

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Czwartek
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Franciszka, Malwiny, Władysława