REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Młodzi zdecydują o „Starym”

Miasto

Dotychczas największym powodzeniem cieszyły się tutaj potańcówki dla seniorów i koncerty, na których głośno śpiewano śląskie szlagiery. W programie nie brakowało też imprez dla dzieci, ale to seniorzy grali w SDK-u pierwsze skrzypce. Teraz Starochorzowski Dom Kultury czeka nowe otwarcie. Wszystko za sprawą grantu, który instytucja otrzymała z Narodowego Centrum Kultury.

REKLAMA

Zastrzyk gotówki pozwoli podpytać o oczekiwania młodych mieszkańców najstarszej dzielnicy Chorzowa. - W marcu ruszamy z konsultacjami społecznymi. Naszych seniorów znamy już doskonale, dlatego teraz czas na zebranie informacji o upodobaniach kulturalnych młodszych mieszkańców - wyjaśnia Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury. - Będziemy pytać o ulubionych artystów i nowe media. Wspólnie chcemy stworzyć ofertę atrakcyjną dla różnych pokoleń chorzowian - dodaje dyrektor.

Badania to tylko pierwszy etap nowego projektu. W drugim mieszkańcy będą mogli otrzymać środki na organizację wydarzeń w Starochorzowskim Domu Kultury. - Utarło się, że to domy kultury tworzą ofertę, z której korzystają mieszkańcy. Tym razem program ułożymy wspólnie, a najważniejsza będzie inicjatywa naszych gości - opisuje Tomasz Ignalski. - Liczę że pojawi się wiele ciekawych pomysłów na koncerty i warsztaty. Kto wie - może wspólnie zrobimy nawet instalację artystyczną? - wymienia dyrektor.

Pierwsze inicjatywy realizowane będą już w tegoroczne wakacje. Na badania i granty dla mieszkańców Starochorzowski Dom Kultury otrzymał 30 tys. zł.

 

Źródło: materiały prasowe

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Starochorzowski Dom Kulturygrantnowe otwarcieNarodowe Centrum Kultury

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Czwartek
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Franciszka, Malwiny, Władysława