AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Urząd miasta odpowiada na pytania dot. wywozu śmieci

Miasto

Jak poinformował na początku tygodnia prezydent Andrzej Kotala, firma Alba wypowiedziała miastu umowę na wywóz odpadów. Obecne stawki, zdaniem Alby, są zbyt niskie i nie pozwalają dłużej świadczyć usługi na dotychczasowych warunkach. Mieszkańcy są zaniepokojeni tym faktem, więc urząd miasta opublikował komunikat, w którym odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

Jak argumentuje Alba przyczyną ich decyzji jest drastyczny wzrost m.in. opłaty za korzystanie ze środowiska. Obecnie to 270 zł za tonę. Dla porównania w 2017 r. było to niespełna 25 zł. Do tego, zdaniem prezesa Alby, doszły kwestie związane z podniesieniem płacy minimalnej i wzrost cen energii. Sytuacja jest poważna, dlatego prezydent w trybie nadzwyczajnym poprosił przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie posiedzenia, na którym szef spółki PTS Alba złoży wyjaśnienia. Wypowiedzenie umowy oznacza, że miasto będzie musiało pilnie rozpisać nowy przetarg na zagospodarowanie odpadów.

Urząd miasta uspokaja, że zachowana zostanie ciągłość odbioru odpadów. Pozostałe kwestie, o które częśto dopytują się mieszkańcy, zostały wyjaśnione w specjalnym komunikacie, do którego odnośnik zamieszczamy poniżej:

Tomasz Breguła

Udostępnij:


PTS Albawywóz śmiecizerwanie umowywyjaśnieniakomunikatChorzów

Komentarze

Julka
No i dobrze, może wkoncu jakaś normalna i porządna firma przejmie tą pracę, bo panowie którzy zajmują się odbiorem śmieci w ogóle nie dbają o "porządek" co wypadnie z kosza czy śmieciarki zostawiają na chodniku czy ulicy, a zgłaszać można to wiele razy to i tak nic się nie zmienia

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

Werwa Sport