REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Mundurowi na prelekcji w gastronomiku

Na Sygnale

Chorzowscy policjanci spotkali się z młodzieżą, by poruszyć niezwykle istotny problem, który stanowią w dzisiejszych czasach dopalacze oraz narkotyki. W trakcie spotkania policjanci zwracali szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie tych substancji, a także edukowali słuchaczy na temat odpowiedzialności prawnej.

Czym są dopalacze i narkotyki ? Jakie konsekwencje może ze sobą nieść ich zażywanie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali wczoraj chorzowscy policjanci w Zespole Szkół Gastronomiczno-Usługowych. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do pewnych grup sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. Wczorajsze spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat jakże niebezpiecznych konsekwencji zażywania tych substancji. Ukazując negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający, policjanci chcieli ustrzec uczniów przed czyhającymi nad nie zagrożeniami. Podczas spotkania uczniowie mogli się także dowiedzieć, jak należy zachować się w przypadku spotkania osoby będącej pod wpływem środków odurzających.

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjaGastronomikuczniowieprelekcjadziałania prewencyjne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy